Difüzyonel yama tedavisi dünyanın çeşitli ülkelerinde yer alan önemli üniversite ve sağlık kuruluşlarında etkinliği elde edilen veriler ışığında başarısı kanıtlanan ve kendini yüksek başarı oranında ispatlamış bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Yapılan kapsamlı muayene ve tetkikler sonucunda doğru hastaya uygulanması halinde % 80 gibi önemli bir oranda başarı yüzdesine sahip olan difüzyonel yama tedavisi, bel ve boyun fıtığı belirtilerinin görülmeye başlandığı son 6 ayda uygulanması halinde oldukça kesin sonuçlar almak mümkün hale gelmektedir. Bunun yanında ilaç ya da istirahat gibi tedavilere cevap vermeyen ve bu nedenle de ameliyat ile müdahale şansı dışında başka planı olmayan ileri derecede bel ya da boyun fıtığı hastalarına da uygulanmaktadır.

Detaylı bir MR incelemesi ardından bel ya da boyun fıtığının durumu tespit edilmesi sonrası cilt üzerine jel halinde Artcure Difüzyonel Yama yerleştirtilerek yapılan işlem 5 dakika gibi kısa bir zaman dilimde tamamlanarak tedavi başarı ile sona ermektedir

Difüzyonel Yama tedavisi sırasında hasta hiçbir acı hissetmemekte ve bir günlük istirahat ardından taburcu olarak hayatına kaldığı yerden sağlıklı şekilde devam edebilmektedir.

 

 

Top