Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. Tıp eğitimini 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı.
2004 Yılında Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahisi uzmanlığını, 2019 yılında ise aynı alanda doçentlik unvanını aldı.
 
2010 yılından itibaren hareket hastalıkları cerrahisi ile ilgilenmeye başladı. Kurulumunu yaptığı hareket bozuklukları merkezinde 500 den fazla parkinson ,esansiyel tremor,distoni hastasının ameliyatını başarı ile gerçekleştirdi. Halen ülkemizde bu ameliyatları en yüksek sayıda yapan beyin cerrahisi uzmanlarından biri konumundadır. Ameliyat ettiği hastalardan oluşan vaka serisi dünyanın en prestijli parkinson hastalığı dergilerinde makale olarak yayımlandı. 20 den fazla yerli ve yabancı beyin cerrahisi uzmanına hareket bozukluları cerrahisi eğitimi verdi. İki tane büyük hastenede hareket bozukluları merkezinin kurulumunu sağladı.
Beyin cerrahisi alanında ar-ge çalışmaları yapmak adına 2007 yılında Hacettepe Teknokent yerleşkesinde DESU Medikal A.Ş yi kurdu. Desu Medikal bünyesinde Hidrosefali hastalığının tedavisinde kullanılan ventrikülo peritoneal şant sistemlerinin, antibiyotikli ventrikülo peritoneal şant sistemlerinin,sığır proteininden elde edilen yapay beyin zarının (DURA) ar-ge sini tamamlayarak Türkiye’deki tek dünyadaki beş üreticiden biri olarak ürünleri hastaların kullanımına sundu.
 
2016 yılında yine Hacettepe teknokent bünyesinde Beyin cerrahisi ve Ortopedi alanında ar-ge çalışmaları yapmak üzere Linacol Medikal'i kurdu. Linacol Medikal bünyesinde %95 beta trikalsiyumfosfat içeren kemik greftlerinin argesini tamamladı ve ürünleri hastaların kullanımına sundu. Linacol Medikal bünyesinde halen antibiyotikli bonecement ,spacer, kemik putty, karpal tünel bıçağı, intraoperatif nöromnitörizasyon sistemleri, hayvan orjinli kemik greftleri, kafa içi basınç monitör sistemlerinin ar-ge faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalıştığı hemen tüm projelerde Türkiye’de tek dünyada sayılı üreticilerden biri konumundadır.
 
2013 yılında Metuas Medikal A.Ş bünyesine katılarak bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılmak üzere, Difüzyonel Yama Tedavisi yöntemini ve bu yöntemde kullanılmak üzere ARTCURE Difüzyonel Yama geliştirdi. Difüzyonel Yama Tedavisi ve ARTCURE Difüzyonel Yama Tüm Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada patent aldı. Difüzyonel Yama Tedavisi ve ARTCURE Difüzyonel Yama etkinliği 10’a yakın klinik çalışma ,doktora tezi ve yayın ile kanıtlanarak literatürdeki yerini aldı. ARTCURE Difüzyonel Yama Türk Eczacılar Birliği tarafından 2014 yılında yılın innovasyonu (ALTIN HAVAN) ödülüne layık görüldü. Türkiye’de ve yirmiden fazla ülkede 50.000 den fazla bel ve boyun fıtığı hastası bu yöntemle başarı ile tedavi edildi.
 
Halen Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde çalışmaktadır.

 

Top