Ankara Parkinson tedavisi genelde yaşlılarda kendini gösteren bu sinsi hastalığın giderilerek hastanın yaşam kalitesinin arttırılmasını hedeflemekte ve bu nedenle Ankara Parkinson ameliyatı gerekli görülen durumlarda yapılmaktadır. Nörolojik bir hastalık olarak bilinen Parkinson hastalığı vücudun denge merkezini yöneten hücrelerde kayıp yaşanması durumunda kendini göstermekte ve nadir olarak yaşça genç diye tanımlanabilecek kişilerde de rastlanabilmektedir. Parkinson ameliyatı Ankara bölgesinde yer alan tüm hastalara belirli kriterleri taşımaları şartı ile yapılarak hastalığın etkilerinden kurtarmayı ya da en aza indirmeyi hedeflemektedir. Hareketlerde tutukluk ya da yavaşlama, dinlenme durumunda titreme ve özellikle genç hastalarda ayak parmaklarının aşağıya doğru kıvrılması Parkinson belirtileri arasında yer alır.
 

Parkinson Tedavisinde Cerrahi Yöntemler

Ankara Parkinson ameliyatı öncesinde hasta mutlaka birden fazla alanında uzman tarafından muayeneden geçirilerek hastalığın kesin tanısı ve evresi hakkında bilgi sahibi olunduktan sonra değerlendirmeye alınır. Ankara Parkinson tedavisi amacı hastanın yaşam kalitesini yükseltmek ve günlük hayatını bir başkasının desteğine ihtiyaç duymadan devam etmesini sağlamaktır. Bu amaçla yapılan Ankara Parkinson tedavisi cerrahi yöntemler başarı oranları çerçevesinde değerlendirilerek karar verilir. İlaç ya da fizik tedavi gibi Parkinson tedavi yöntemlerinden fayda sağlanmadığında başvurulan Parkinson tedavisi Ankara seçeneği için hastanın yaşı, hastalığın evreleri, hareket yavaşlığının sıklığı gibi etkenler hep birlikte değerlendirilmesi ardından karar verilmektedir.
 

Parkinson Ameliyatına Kimler Karar Verir?

Ankara Parkinson ameliyatı çeşitli ilaçlar ile kontrol altına alınması amaçlanan hastalığın ilerlemesi önlenemediği durumlarda başvurulan bir yöntem olarak bilinmekte ve geniş bir tetkik heyetince alınacak ortak karar neticesinde uygulanmaktadır. Psikolog, nörolog, fizyoterapist ve psikolog tarafından oluşturulan bu heyetin kararı Ankara Parkinson tedavisi için son derece önemlidir. Ankara Parkinson ameliyatı riskleri her cerrahi müdahalede var olan riskleri içinde barındırsa da bu alanda dünya genelinde yaygın olarak kullanılan teknolojiden destek alınması sayesinde bu riskler minimuma inmektedir. Parkinson ameliyatı Ankara yöntemleri arasında yaygın olarak tercih edilen seçenekler arasında beyin pili uygulaması gelmektedir.
 
Top