Parkinson hastalığı beyinde bulunan dopamin eksikliğinden kaynaklanma birlikte bunun neden ileri geldiği hakkında şu ana kadar kesin bir bilgi elde edilememiştir. Vücut hareketlerinde tutukluk yaşanması ya da yavaşlama şeklinde kendini göstermeye başlayan belirtiler Ankara Parkinson ameliyatı sonucunda giderilebilir. Belirtiler el ve kollarda titreme şekkinde kendini gösterse de bu durum hastadan hastaya da değişiklik gösterebilir. Son derece yavaş ilerlemesi sayesinde çoğu zaman belirtiler ancak son aşamada kendini göstermekte ve bu durumda hasta mutlaka bir sağlık kuruluşa zaman kaybetmeden başvurmalıdır. 

Parkinson Ankara Evreleri Nelerdir?

Günümüzde tıp alanında meydana gelen gelişmeler bu sinsi hastalığın önlenmesi adına henüz ortaya bir yöntem koymuş olmasa da ilerlemesinin durdurulmasını mümkün kılmıştır. Parkinson ameliyatı yapan doktorlar Ankara bölgesinde bulunan çeşitli sağlık kuruluşlarında öncelikle hastalığın hangi evrede olduğunu tespit ederler. Bu aşamada hastalığın belirlenmiş 4 evresi dikkatle incelemeye alınır:
1.EVRE
Fark edilmesi halinde düşük dozda ilaçlar yardımı ile de atlatılabilen bu evrede genellikle hareketlerde yavaşlama görülmektedir. Hastanın yaşam kalitesinde bir düşüş yaşanmaması nedeni ile bu aşamada tespit edilen hastalığın tedavisi çok daha kısa sürer.
2.EVRE
Bu aşama artık hastalık belirtilerinin dışarıdan da fark edildiği bir dönemdir. Ankara Parkinson ameliyatı yapan hastaneler bu durumda olan kişileri muayene ederek en kısa sürede en uygun tedavi seçeneğini sunar. 
3.EVRE
Artık günlük hayattaki beslenme ya da giyinme gibi aktivitelerin güçlükle yapılmaya başlandığı ve mutlaka Parkinson tedavisi yöntemleri belirlenerek en hızlı şekilde uygulamaya geçilmesi gereken zamandır. Yürürken ayakları sürüme ya da refleks kaybı bu aşamanın en belirgin durumlarıdır. 
4. EVRE
Yazı yazmakta zorlanma ve harflerin küçülmesi, hareket etmekte zorlanma ya da adımların iyice yavaşlaması bu evrede karşımıza çıkar. Kullanılan ilaçların faydasında azalma yaşanmakla birlikte Parkinson beyin pili ameliyatı artık şarttır. 
5. EVRE
Son aşama olarak kabul edilen bu evrede hastanın yalnız yaşaması mümkün değildir. İlaçların yan etkilerinin de artması nedeni ile psikolojik sorunlar da kendini göstermeye başlar.

Beyin Pili Parkinson Ameliyatı Evresi

Ankara Parkinson tedavisi için her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis çok önemli olsa da hastalığın son derece sinsi ilerleyen bir özelliği olması çoğu zaman bunu mümkün kılmamaktadır. Bu nedenle yukarıda saydığımız aşamalarda 3. Evre beyin pili Parkinson ameliyatı adına en uygundur. Çünkü Ankara Parkinson tedavisi yapan doktorlar ileriki evrelerde ilaçlardan da fayda sağlanması nedeni ille bu yöntemi uygulamaya sıcak bakmazlar. Aynı zamanda 80 yaş üzeri içinde önerilmeyen Parkinson ameliyatı beyin pili uygulaması da yapılmamaktadır. Burada asıl olan hastalığın mümkün olan en erken evrede tespit edilmesi ve derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmasıdır. 
Top