Ankara Parkinson tedavisi vücut hareketlerinde bozulma meydana gelmesi ile kendini gösteren ve ellerde titreme, oturur pozisyonda iken sallanma gibi durumlarla da belirtileri görülen rahatsızlığın iyileştirilmesi adına yapılmaktadır. Kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyerek iş ve sosyal hayatlarında yaşam kalitesinin düşmesini sağlayan Parkinson hastalığı bazı hastalarda kilo kaybı da yaşatmaktadır. Ankara Parkinson ameliyatı ardından ise yine bazı hastaların aşırı kilo aldığı saptanmış ve bu nedenle ameliyat ardından beslenme son derece önemli hale gelmektedir. Ankara Parkinson beyin pili ameliyatı ardından hastaların hareketlerinde büyük oranda düzelme görülse de kötü beslenme hastalığın tekrar nüksetmesine neden olabilmektedir.
 

Parkinson Ameliyatı Ardından Beslenme

Ankara Parkinson tedavisi seçenekleri arsasında yer alan cerrahi müdahale ilaç ya da fizik tedavinin yetersiz kaldığı durumlarda hastalığın derecesine göre uygulanabilmektedir. Ankara Parkinson belirtileri arasında kilo kaybı da tespit edilse de bunun tam nedeni belirlenememiş ve enerji alımı artmasına rağmen bunun karşılanması mümkün olmamıştır. Parkinson Ankara ameliyatı ardından beslenme ise aşırı kiloya neden olabileceği çok önemli olmakla birlikte gün içinde en az 6 bardak su içilmesi ilk şart olarak tavsiye edilmekte ve şeker alımı ve kafeinin uyku bozukluğuna neden olabileceği için yatmadan en az 3 saat önce kesilmesi gerekir. Faydalı antioksidanlar içeren meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler de Parkinson beyin pili Ankara ameliyatı ardından beslenmede önem taşır.
 

Parkinson Ameliyatı Sonrası Kilo Artışı

Ankara Parkinson tedavisi seçenekleri arasında sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilen beyin pili uygulaması ardından pek çok hastanın ilk yıl içerisinde 9-10 kilo aldığı gözlenmiştir. Bunun nedeni ise normale dönen enerji durumu ile yakından ilgisi olması yanında Ankara Parkinson ameliyatı ardından ilaç miktarının azalması da yine kilo alınmasında etken olarak görülür. Yeme ve içme davranışlarında meydana gelen değişikler de Parkinson Ankara ameliyatı sonrası kilo alımında etkili olmakta ve bu nedenle hastaların beslenme şekli ve düzenine büyük önem göstermeleri gerekmektedir. 
 
Top