Ankara Parkinson ameliyatı beyin pili uygulaması sayesinde bu sinsi hastalıktan şikayetçi olan çok sayıda kişi yaşamını bir başkasının yardımına muhtaç olmadan sürdürme noktasına gelmektedir. Vücudun denge merkezini oluşturarak depomin adı verilen hücrelerde meydana gelen azalma sonucunda ortaya çıkan Parkinson hastalığı genelde belli bir yaş üzerinde görülse de çok daha erken yaşlarda bu hastalığa yakalananlar da bulunur. Parkinson nedenlerine dair henüz kesinleşmiş bir sonuç ortaya konulmasa da beyin hücrelerinin sayısında meydana gelen azalmadan kaynaklandığı bilinmektedir. Parkinson Ankara ameliyatı bu çerçevede ele alınarak hastalığın ilerlemesinin durdurulmasını amaç edinerek hastanın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedef edinmiştir. 
 

Parkinson Ameliyatını Sigorta Karşılar Mı?

Ankara Parkinson ameliyatı gerek taşıdığı düşük risk gerekse de başarı oranları sayesinde sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilmektedir. İlaç tedavisinin Parkinson hastalığı üzerinde etki göstermediği durumlarda uygulanan beyin pili Parkinson ilerlemesini durdurarak hastalığın neden olduğu sonuçların etkilerini azaltmayı başarır. Beyin pili ameliyatı Ankara sigorta kapsamında olmakla birlikte tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar da yine sigorta kapsamında devlet tarafından karşılanmaktadır. Parkinson hastası yapılacak muayene ardından belirlenen evreye en uygun tedavi seçeneğine tabi tutulmakta ve ilaçların yetersiz kaldığı durumlarda Parkinson ameliyatı tercih edilir. 
 

Parkinson Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ankara Parkinson ameliyatı beyin pili uygulaması olarak bilinmekte ve elde edilen başarılı sonuçları sayesinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Kısaca beyine takılan iki adet elektrotun deri altına yerleştirilen piller ile çalışmakta ve Parkinson hastalığı ilerlemesi bu işlem ile durdurulmaktadır. Parkinson Ankara ameliyatı sırasında takılan pillerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmesi ardından hastaya verilen ilaçlar kademeli olarak azaltılarak fizik tedavi yöntemleri ile desteklenmektedir. Ankara Parkinson ameliyatı beyin pili yöntemi ile hasta en kısa sürede hayatına bir başkasının yardımı gerektirmeden devam ettirmeyi amaçlar. Parkinson tedavisi alanında dünya genelinde tercih edilen bu yöntem diğer cerrahi müdahalelere göre çok daha az risk taşımaktadır. 
 
Top