Ankara Parkinson tedavisi bu sinsi hastalık neticesinde yaşam kalitesi düşen ve bir başkasının yardımına muhtaç şekilde hayatını idame ettiren hastalar için uygulanmaktadır. Genelde yaşlı bireylerde ortaya çıkan bir hastalık olarak kabul edilse de genetik faktörlerden dolayı daha genç yaşta hastalarda da nadir olarak bulgulara rastlanmaktadır. Ankara Parkinson ameliyatı öncesi yapılacak muayene sonucunda tam olarak durumu tespit edilen hastalar belli evreleri kapsayan bir tedavi süreci içerisine alınır. İlaç tedavisi ile başlayan bu süreçte çeşitli fizik tedavi programlarından da destek alınmaktadır. Son aşamada ise hastalığın ilerleyişi durdurulamadığı takdirde Ankara beyin pili Parkinson ameliyatı gerçekleştirilir.
 

Parkinson Belirtileri Nelerdir?

Ankara Parkinson ameliyatı belli belirtileri gösteren hastaların pek çok açıdan muayenesi sonrası karar verilen bir yöntemdir. Genelde yavaş ilerleyen ve bu nedenle de sinsi olarak tanımlanan parkinsonun en bilinen özelliği dinlenme halinde ellerde başlayan istemsiz hareketlenmelerdir. Titreme şekilde görülen bu hareketler yanında bazı hastaların hareketlerinde yavaşlama da kendini gösterebilmekte ve bu hastalığın tam olarak başlangıç dönemi hakkında kesin bilgi sahibi olunmasını engellemektedir. Genç yaşta nadir olarak görülen hastalık bu yaştaki hastalarda ayak parmakların içe doğru kıvrılması işareti ile kendini belli etse de erken teşhis durumunda Parkinson Ankara tedavisi ile iyileşebilmektedir.
 

Parkinson Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Ankara Parkinson ameliyatı öncesi hasta psikiyatri uzmanının da içinde yer aldığı ilgili uzmanlardan oluşan bir heyet tarafından çok açıdan muayene edilir. Bunun nedeni olarak bazı durumlarda hastaların gösterdiği bulguların nörolojik olmayıp başka etkenlerden de kaynaklanabileceğidir. Bu nedenle Parkinson Ankara evreleri, hastanın yaşı, psikiyatrik geçmişi, mesleği ve titreme durumu gibi etkenler değerlendirme altına alınır. Bu değerlendirme ardından şayet hasta 80 yaşı üzerinde ise, ilaç tedavisi başlanması ardından 5 yıl geçmesine rağmen hastalıkta ilerleme söz konusuysa ve göz hareketlerinde kayme ve istemsiz hareketlerde artış yaşanmış ise Ankara Parkinson ameliyatı uygulaması yapılmaz.
 

Parkinson Ameliyatı İçin Kimler Uygundur?

Ankara Parkinson beyin pili ameliyatı yukarıda saydığımı kriterlere uygun olan hastalara bu alanda dünya genelinde yaygın olarak tercih edilen teknolojiden destek alınarak uygulanmaktadır. Beyin MR gibi görüntüleme cihazlarının çok önemli rol oynadığı Parkinson Ankara ameliyatı süreci içerisinde kesin sonuç alınabilmesi için beyindeki hasarlı noktanın tam koordinatları belirlenir. Belirlenen noktaya yerleştirilecek elektrotların deri altına konulan pillere bağlanması ile sonuçlanan Ankara Parkinson ameliyatı sonrası devam eden süreçte hasta doktor tarafından takip edilmekte ve verdiği tepki değerlendirme altında tutulmaktadır. Bu aşamada fizik tedavi yöntemlerinden destek alınarak çeşitli egzersiz programları da devreye konulmakta ve alınan ilaçların dozu ve miktarı düşürülmektedir. Gerekli görülmesi durumunda diyetisyenler aracılığı ile hazırlanacak beslenme programları da devreye sokulmakla birlikte tüm bunların ortak amacı hastaya en kısa sürede kaybettiği yaşam kalitesini geri kazandırmaktır. 
 
Top