Ankara Parkinson hastalığı nörolojik bir rahatsızlık olarak bilinmekle birlikte vücudun hareket mekanizmasını kontrol eden hücrelere depomin salınımı azalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Vücut hareketlerinde yavaşlama, ellerde titreme gibi sık görülen belirtiler yanında ayak parmaklarının aşağıya doğru kıvrılması şeklinde nadir olarak de kendini göstermektedir. Bazı vakalarda yazı bozuklukları şekline de meydana gelebilen hastalık Ankara Parkinson ameliyatı yöntemi ile tedavi edilebilmekte ve hasta bir başkasının yardımına muhtaç olmadan ya da daha az ilaç alarak hayatına devam etmesi amaçlanmaktadır. Son derece sinsi bir hastalık olması nedeni ile ilk olarak ne zaman başladığına dair çeşitli bulgular olsa da henüz kesin bir veri ortaya konulmamıştır.
 

Ankara Parkinson Ameliyatı Nedir?

Ankara Parkinson tedavisi sırasında bu alanda geliştirilen görüntüleme cihazlarından önemli bir destek alınmakta ve ameliyat sırasında beyindeki hasarlı bölgenin tam koordinatları belirlenmesinde de kullanılmaktadır. Deri altına yerleştirilen pillerden destek alarak beyine yerleştirilen 2 adet elektrotun verdiği sinyaller hareket merkezinin daha sağlıklı çalışmasına destek olmaktadır. Ankara Parkinson beyin pili ameliyatı bu anlamda iki aşamada gerçekleşmekte ve ilkinde hastaya lokal anestezi uygulanarak MR taraması ile beyin görüntüsü alınmaktadır. Bir gün sonra geçilen 2. Aşamada ise hasarlı bölgenin tam koordinatları yine görüntüleme cihazlarından destek alınarak tespit edilmesi ardından uygulama başarılı şekilde gerçekleşir.
 

Ankara Parkinson Ameliyatı Süresi

Ankara Parkinson tedavisi içinde gerek başarılı sonuçları gerekse de minimum riskleri bakımından beyin pili uygulaması sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilmektedir. Hastayı mümkün olan en kısa sürede sağlıklı yaşamına geri döndürmeyi hedefleyen bu yöntem 80 yaşın altında olan ve gördüğü ilaç tedavisine yanıt veren hastalar için idealdir. Bunun dışında kalan yani Parkinson ilerlemesi ilaç ile de durdurulmamış ve dozunda artış yaşanmış ya da 80 yaşı üzerine hastalara uygulanmaz. Parkinson Ankara ameliyatı süresi 2 aşamalı olarak gerçekleşmesi nedeni ile bir gün ara ile yapılmaktadır.
 

Ankara Parkinson Ameliyatı Riski

Ankara Parkinson tedavisi seçenekleri arasında hastalığın evresi göz önünde bulundurularak yapılan beyin pili Ankara Parkinson ameliyatı riski diğer cerrahi yöntemler ile kıyaslandığında düşüktür. Ameliyat ardından hastada kısa süreli baş dönmesi ve zaman zaman yaşanan kusma gibi yan etkiler gözlense de bunlar zamanla geçmektedir. Ancak Parkinson Ankara ameliyatı sonrası da doktor kontrolünden çıkmamak ve hastalığın gerilemesi hakkında gözlemlerde bulunmak önemlidir. Ankara Parkinson ameliyatı sigorta kapsamında olmakla birlikte devlete ait sağlık kuruluşlarında yapılması halinde hastalardan ücret alınmamaktadır. Bunun yanında hastaya tüm tedavi boyunca fizik tedavi yöntemlerinin de uygulanması tedaviyi destekleyen önemli unsurlar arasında gelmektedir.  
 
Top