Ankara bel fıtığı tedavisi ortopedik hastalıklar içinde çeşitli şiddette ağrılara neden olarak günlük aktiviteleri kısıtlayan bu hastalığın sonuçlarından hastayı kurtarmak adına yapılmaktadır. Söz konusu ağrıların nedeni başka hastalıklardan da olabileceği için Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi öncesinde hasta tam kapsamlı bir muayeneden geçirilmekte ve kesin teşhisin konulması ardından tedaviye başlanmaktadır. Bu alanda tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ankara bölgesinde de yaygın olarak tercih edilmekte ve yüksek başarı oranları sayesinde hastaların ağrıları tamamı ile giderilmektedir. Bu alanda dünya genelinde tercih edilen teknolojiden de destek alınarak yapılan ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi başarılı sonuçları sayesinde ülkemizde de yaygın olarak tercih edilmektedir.

Bel Fıtığı Tedavisinde Dünyadaki Gelişmeler

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri gerek kullanılan teknoloji gerekse de diğer unsurları ile birlikte bir bütün olarak değerlendirildiğinde dünya genelinde kullanılan yöntemler ile aynıdır. Enjeksiyon ya da fizik tedavi seçenekleri de yine Ankara bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında yer alırken dünya genelinde bu alanda yaygın olarak tercih edilen uygulamalar arasında gelmektedir. Ankara bel fıtığı rahatsızlığı cerrahi yöntemler genelde en son seçenek olarak kabul edilmekle birlikte bu oran % 1 ile 3 arasındadır. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri dahilinde gerçekleştirilen söz konusu uygulamalar hastanın kapsamlı muayenesi ardından yapılmaktadır.

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara bel fıtığı belirtileri genelde ayak veya bacaklarda ağrı, uyuşma ya da karıncalaşma gibi şikayetler ile gelen hastalarda görülse de ileri derecede vakalarda idrar tutmakta zorlanma da gelmektedir. Ankara bel fıtığı tedavisi ameliyatsız olarak tedavi edilirken fizik tedavi ve ilaç reçete edilmesi ilk aşamalarda uygulanabilmektedir. Çeşitli ağrı kesiciler ve kas gevşeticilerden oluşan ilaç tedavi yanında Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi arasında enjeksiyon uygulaması da bulunmaktadır. Bel fıtığı ameliyatı söz konusu yöntemler arasında fıtık durumuna göre en son seçenek olarak değerlendirilmektedir. 
 
Top