Ankara boyun fıtığı tedavisi vücudu dengede tutarak dik durmasını sağlayan omurlar arasında bulunan ve çeşitli baskılar karşısında amortisör görevi gören diskte meydana gelen bozulmalar sonucunda ortaya çıkan ağrıların giderilmesini hedeflemektedir. Çeşitli zorlamalar, kazalar veya yaşlılık nedeni ile ortaya çıkan boyun fıtığı belirtileri ameliyatsız yöntemler ile günümüzde giderilmekte ve elde ettiği başarılı sonuçlar nedeni ile tercih edilmektedir. Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi bu nedenle sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak kullanılmakta ve hastanın yaşam kalitesini yükseltmek ve iş ya da sosyal hayatında çok daha aktif olmasını sağlamaktadır.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Nedir?

Ankara boyun fıtığı tedavisi hastalığın derecesine göre farklı uygulamalar çerçevesinde yapılmakta ve bu anlamda cerrahi müdahale en son seçenek olarak görülmektedir. Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemlerine göre çok daha riskli ve yan etkileri çok olan cerrahi yöntemler ancak çok ileri derecede boyun fıtığı hastalarına uygulanmaktadır. Bu doğrultuda Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri arasında ilk tercih çeşitli ağrı kesici ve kas gevşeticilerden oluşan ilaçların uygulanarak vereceği sonuçların düzenli aralıklarla izlenmesi gelmektedir. Ayrıca bir fizyoterapist denetiminde şekillendirilen program doğrultusunda günlük olarak yapılması gereken fiziksel aktiviteler de fıtık tedavisinde uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Süresi

Ankara boyun fıtığı tedavisi seçenekleri hastanın çeşitli branşlara ait ilgili uzmanlar tarafından kapsamlı bir muayenesi sonucunda değerlendirilerek fıtık derecesine en uygun yöntemin belirlenmesi ile şekillenmektedir. Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi süresi de bu seçeneklerin belirlenmesi ardından ortaya çıkmakta ve hastanın tedaviye vereceği yanıt ile doğru orantıda sürmektedir. Ankara boyun fıtığı ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilirken şiddetli ağrılara maruz kalan hastalar için enjeksiyon uygulamaları da yapılabilmektedir. Belli aralıklar ile yapılan söz konusu uygulamanın amacı sinir ve disklerde bulunan hasarın giderilmesidir. 
 
Top