Boyun fıtığı tedavisi yapılmadığı takdirde yaşam kalitesini oldukça düşüren bir hastalıktır. Çeşitli etkenler yüzünden boyun bilgesinde bulunan omurlar arasında yer alan diskte bozulmalar meydana gelir. Kayma sonucunda omurlar arasından çıkarak sinirlere baskı yapması sonucunda ise iş ya da sosyal hayatı olumsuz etkileyen ağrılar meydana gelmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri sayesinde bu ağrılar giderilerek hastanın yaşam kalitesi düzene girmektedir.
 

Boyun Fıtığı İçin Riskli Meslekler

Genelde yaşa bağlı olarak gelişen bir hastalık olmasına rağmen bazı meslek gruplarının hastalığa yakalanma oranları daha fazladır.
Masa başı işlerde çalışanlar
Şoförler
Beden işçileri
Ofis çalışanları
 

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi başlamadan hastadan belirtilere dair şikayetler dinlenir.
Kol ya da bacaklarda uyuşma ya da karıncalaşma
Kol ya da bacaklarda güç kaybı
Yürümekte zorlanma.
İdrar tutamama
 
Bu belirtiler aşama aşama olarak oluşmakta ve ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi için erken teşhis edilmelidir.
 

Boyun Fıtığı Tanısı Nasıl Konur?

Ankara boyun fıtığı tedavisi yapan doktorlar sağlık kuruluşuna bu şikayetler ile gelen hastaları öncelikle kapsamlı bir muayeneye tabi tutarlar. Fiziki muayene yanında bazı tetkik ve tahliller de istenebilir. Bunlar arasında MR ya da tomografi gibi görüntüleme cihazlarından destek almak da bulunur. Bu süreç sonunda hastaya fıtık teşhisi konulursa zaman geçirmeden tedaviye başlanabilir.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Yöntemleri 

Ankara boyun fıtığı tedavisi yapan doktorlar için fıtığın derecesi önemlidir. Çünkü belirlenecek olan tedavi seçeneği buna göre şekillenirken ilk aşamada çoğu zaman ilaç ile boyun fıtığı tedavisi seçeneği değerlendirilir. Kas gevşeticiler ile birlikte ağrı kesiciler bu tedavinin merkezinde yer alır. 
Bunun yanında çekme germe yöntemi olarak bilinen traksiyon uygulaması yine başarılı boyun fıtığı tedavisi yöntemleri arasında yer alır. Tüm seçenekler sırasında fizik egzersiz programlarından önemli destek alınmaktadır.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Şayet hastanın sağlık güvencesi var ise Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yapan hastaneler ilaç ve diğer seçenekler için ücret almazken bunu devlet karşılar. Ancak sigorta kapsamında olmayan hastalar tercih edilecek yönteme göre değişmekle birlikte belli bir ücret ödemek zorundadır. 
 
Top