Ankara boyun fıtığı tedavisi ameliyatsız çözümler seçeneği sunması sayesinde sadece ülkemizde değil tüm dünyada uygulanan bir yöntem olmuş ve kısa sürede sosyal hayata hastayı döndürmesi nedeni ile tercih edilmiştir. Sırt, kol ve omuzlarda başlayan ağrılar yanında kol ya da parmaklarda uyuşması ile kendini gösteren boyun fıtığı belirtileri arasında reflekslerde azalma görülmesi ve kol kaslarında güç kaybı yaşanması da gelmektedir. Boyun bölgesinde bulunan omurlar arasında yer alan diskin çeşitli nedenlerden dolayı hasar görmesi nedeni ile başvurulan ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi süreci belli periyodları kapsayan bir zaman dilimini kapsayarak yapılmakta ve yüksek başarı oranları elde etmesi ile bilinmektedir. 
 

Boyun Fıtığı Ameliyatsız Nasıl Çözülür?

Ankara boyun fıtığı tedavisi genelde belli bir yaş ve üzeri için uygun olarak görülse de aslında boyun fıtığı belirtileri daha erken yaşlarda da görülmektedir. Uzun sür hareketsiz bir yaşam sürmek, masa başı işler gibi etkenler yanında yapılan araştırmalar boyun fıtığı hastalığının bazı hastalarda genetik olduğunu da ortaya koymuştur. Bu alanda dünya genelinde kullanılan teknolojiden de destek alarak çeşitli görüntüleme cihazları ile tespiti çok daha kolay olan boyun fıtığı ameliyatsız tedavi yöntemleri dahilinde uygulanmaktadır. Bu doğrultuda öncelik çeşitli ağrı kesici ve kas gevşeticilere verilmekle birlikte Ankara boyun fıtığı tedavisi fizik tedavi unsurları da uygulanarak devam edebilir.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Riskleri

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi fıtık derecesinin kapsamlı bir muayene ardından tespiti sonrası başlamakta ve hasta iş ya da sosyal hayatına tamamı ile sağlıklı bir şekilde dönene kadar devam etmektedir. Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri de bu aşamadan sonra belirlenerek uygulanmakta ve hastanın vereceği tepki izlenerek farklı aşamalar ve uygulamalar ile devam etmektedir. Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri belirlenirken fıtık derecesi ve ağrıların durumu da etkili olmakta ve cerrahi yöntemlere nazaran çok daha az risk taşıması sayesinde giderek yaygınlaşan bir uygulama olarak sağlık kuruluşlarında tercih edilmektedir. 
 
Top