Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi gerek sahip olduğu başarı oranları gerekse de hastaların kısa sürede ağrıların kurtulması nedeni ile sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak kullanılan bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Boyun fıtığı belirtileri gösteren hastalar üzerinde yapılacak kapsamlı muayene sonucunda belirlenecek tedavi yöntemleri arasında yaratacağı olumsuz etkiler nedeni ile cerrahi müdahale en son seçenektir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavi yöntemleri belirlenirken esas alan kriter söz konusu muayene ardından boyun fıtığı hangi aşamada olduğudur. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi süreci de bu muayene ardından başlamakta ve hastanın vereceği tepki ile doğru orantılı olarak belli süreler aralığında yapılır.

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi boyunda bulunan omurlar arasındaki diskin yırtılması ya da hasar görmesi sonucunda gerekmekte ve zaman zaman gösteren tutulmalar, boyun ya da sırt ağrıları şeklinde kendini göstermektedir. Boyun fıtığı belirtileri arasında kol ve kaslarda meydana gelen uyuşmalar ve kol kaslarında güçsüzlük de yar alırken tüm bu belirtilerin görüldüğü hastalarda bile ancak kapsamlı bir muayene ardından değerlendirme yapılmaktadır. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri de bu aşamadan sonra belirlenerek öncelikli olarak ilaç tedavisi uygun görülmektedir. İlaç tedavisinde ise ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler ağırlıklı olarak reçete edilmekte ve boyun fıtığı ağrıları giderilmeye çalışılmaktadır.

Boyun Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi genelde ağır yada pasif işlerde çalışanlar olmak üzere grupta yer alan hastalarda kendini gösteren belirtiler sonucunda yapılmakta ve hastayı eski sağlıklı yaşamına geri döndürmeyi amaçlamaktadır. Sürekli aynı noktaya bakmak ve hareketsiz bir yaşam tarzı yanında özellikle zayıf kişilerin boyunları önde çalışması da boyun fıtığı nedenleri arasında gelmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi amacı bu ya da başka nedenlerden dolayı gerek ağrıya maruz kalanları gerekse de yaşam kalitesinde düşüş yaşayanları eski sağlıklarına döndürmeyi hedefler. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri dahilinde gerçekleştirilen uygulamalar yüksek başarı oranları sayesinde tercih edilmektedir.

 

Top