Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan bu rahatsızlık karşısında iş ve sosyal yaşamı kalitesinde düşüş yaşayanlara destek vermektedir. Vücudun dik durmasını sağlayan omurgaları oluşturan omurlar arasında bulunan diskin hasar görmesi sonucu kendini gösteren boyun fıtığı söz konusu diskin yırtılması sonucu da oluşabilir. Söz konusu hasarın sinirlere baskı yapması sonucu başlayan ağrılar boyun fıtığı belirtileri arasında ilk sırada gelse de net bir karara varmak adına kapsamlı bir muayene gerekmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri de bu aşamadan sonra belli olmakta ve fıtık derecesi saptanarak tedaviye devam edilmektedir.
 

Boyun Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi merkezi tarafından yapılan uygulama cerrahi müdahalenin neden olacağı olumsuz sonuçlardan hastayı maksimum düzeyde koruma amacını taşımaktadır. Genellikle 20 ve 40 yaş arasında görülen boyun fıtığı belirtileri günümüz yaşam şartları ile paralel olarak genelde oturma bozuklukları ve hareketsiz bir yaşam sonucunda kendini gösterebilir. Boyun fıtığı oluşumu ayrıca ağır yük kaldırma, ani ve ters hareketler, düşme ya da trafik kazaları nedeni ile de olabileceği gibi genetik faktörler de bazı durumlarda etkili olabilir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri ise söz konusu belirtilerin kapsamlı bir muayene ile incelenmesi ardından değerlendirmeye alınmaktadır.
 

Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi bu alanda başta görüntüleme sistemleri olmak üzere teknolojiden önemli bir destek alınarak yapılmakta ve elde ettiği başarı sayesinde giderek çok daha yaygın hale gelmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi fiyatları dahilinde gerçekleştirilen uygulama el becerilerinde azalma, kol ve kaslarda güç kaybı ya da reflekslerin azalması gibi boyun fıtığı belirtileri gösteren hastalar için geçerlidir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri arasında ilaçlar etkin bir rol oynamakla birlikte kas gevşetici ve ağrı kesiciler reçetelendirilir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi aşamaları arasında ilaç yanında fizik tedavi ve özel egzersiz programları da yer almaktadır.
 
Top