Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi boyun omurları arasında bulunan ve kıkırdak bir yapıya sahip olan diskin kayması sonucunda sinirlere baskı yapması ile başlayan ağrıların giderilmesi amacı ile yapılmaktadır. Hareketli bir bölge olan boyun üzerinde meydana gelen bu ağrılar hastanın yaşam kalitesini doğrudan etkileyecek kolda uyuşma şeklinde kendini gösterebilir. Ankara boyun fıtığı tedavisi söz konusu hastalığın belirtileri dikkate alınmadığı takdirde ilerleme kaydedeceği ve felç ile sonuçlanabileceği bilinmelidir. Çünkü bu bölgede yer alan omurlar vücudun en hassas bölgelerinden birini oluşturmakta ve meydana gelebilecek bir sorunun ihmali ileride çok daha vahim sonuçlar doğurabilecektir.
 

Boyun Fıtığı Hangi Mesleklerde Görülür?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi amacı genel olarak hastayı ağrılarından kurtarmayı hedeflediği kadar iş ve sosyal yaşamına mümkün olan en hızlı zamanda döndürmeyi de amaçlar. Bu risk grubu arasında yer alan öğretmen, şoför, masa başı çalışanları ve bedeni ile ağır işlerde çalışanlar için önemlidir. Fazla ayakta kalmak, hareketsiz bir yaşam tarzı ve omurgaya binen aşırı yük gibi etkenler bu meslek gruplarının doğası gereği yaşanması nedeni ile söz konusu mesleklere dahil olanların daha fazla dikkatli olmalarında yarar vardır. İlerleyen yaşlarda kireçlenme ile birleştiğinde çok daha fazla ağrı duyulmakta ve hareket olanakları kısıtlanmaktadır. 
 

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara boyun fıtığı tedavisi her boyun ağrısı şikayeti ile sağlık kuruluşlarına başvuranlara yapılmadığı gibi kapsamlı bir muayeneden geçirilmeyen hastaya teşhis konulamaz. Omuz ve sırt bölgesini de kapsayarak ense ve kola vuran ağrılar, koldan başlayarak ellere dek varan ağrılar, boyun bölgesinde düzleşme nedeni ile hareketlerde zorlanma gibi durumlar boyun fıtığı Ankara belirtileri arasında yaygın olarak görülmektedir. Ayrıca bulantı, kulak çınlaması ve baş dönmesi yanında dikkat eksikliği gibi durumlar da yine boyun fıtığını işaret etmektedir. Yukarıdaki belirtileri gösterenlerin erken teşhis adına mutlaka en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna başvurmaları tavsiye edilmektedir. Çünkü geç kalındığında çok daha vahim sonuçlar doğurabilen boyun fıtığı rahatsızlığı erken teşhiz ile kısa sürede tedavi edilebilmektedir. 
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara boyun fıtığı tedavisi seçenekleri arasında cerrahi yöntemler hasta şayet ileri derecede hasta değil ise en son seçenek olarak görülmektedir. Büyük ya da küçük idrarı tutamamak gibi durumlar karşısında başvurulan cerrahi yöntem yerine daha çok ameliyatsız Ankara boyun fıtığı tedavisi seçenekleri değerlendirilmektedir. Bilgisayarlı tomografi, MR gibi gelişmiş görüntüleme yöntemlerinden önemli destek alınarak hastanın kapsamlı bir muayenesi ardından karar verilen Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri belli evreleri kapsayan aşamalar etrafında şekillenir. Fıtık evresine göre ilk olarak ağrı kesici ve kas gevşeticiler reçete edilmekle birlikte fizik tedavi yöntemlerinden her aşamada destek alınmaktadır. 
 
 
Top