Ankara bel fıtığı tedavisi genelde bel ağrıları şeklinde ortaya çıkan ve ilerleyen aşamalarda tedavi edilmezse ayaklarda karıncalaşma ve uyuşma gibi belirtiler ile de kendini gösteren bu hastalık nedeni ile gereklidir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi gerek yüksek başarı oranları gerekse de hastayı iş ve sosyal hayatından koparmadan yapılabilmesi sayesinde günümüzde yaygın olan uygulamaların başında gelmektedir. Hastanın kapsamlı muayenesi sonrası fıtık derecesine göre belirlenen Ankara bel fıtığı tedavi yöntemleri arasında ilk sırada ilaçlı yöntemler gelmekte ve çeşitli ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler reçete edilmektedir. Fizik tedavi ile desteklenen bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında enjeksiyon uygulaması gibi yöntemler de bulunur.
 

Bel Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara bel fıtığı tedavisi genelde yetişkinlerde görülse de çeşitli nedenler ile genç yaştaki hastalarda da görülen hastalığın giderilmesinde son derece etkili olması sayesinde tercih edilmektedir. Vücut ağırlığının çok üstünde yük kaldırma, hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi ve oturma bozuklukları yanında aşırı kilolar da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi gerektirmektedir. Bunların yanında bazı hastalar üzerinde yapılan araştırmalar bu hastalığın oluşumunda genetik faktörlerin de etkili olduğunu ortaya koymuştur. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi amacı bu belirtileri gösteren hastaları en kısa sürede ağrılarından kurtarmayı hedefleyerek sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
 

Bel Fıtığı Tedavisinde Teknoloji 

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yapılırken bu alanda dünya genelinde tercih edilen teknolojiden destek alınmakta ve bu doğrultuda özellikle görüntüleme cihazlarından faydalanılmaktadır. Ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemleri içinde fıtığı tam yeri ve durumu tespit edilmesi adına yararlanılan bu cihazlar hasta bölgenin tam koordinatlarını göstererek tedavi sırasında hata payını sıfıra indirmektedir. Ankara bel fıtığı tedavisi fiyatları içine dahil olan bu cihazlardan alınan destek sayesinde hastanın iş ve sosyal hayatına sağlıklı şekilde dönmesi de hızlanmaktadır. Cerrahi müdahalenin sadece çok ileri derecede fıtık belirtileri gösteren hastalarda uygulanması ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi seçeneklerini çok daha yaygın hale getirmiştir. 
 
Top