Ankara bel fıtığı tedavisi alanında önemli başarılar elde eden şehirler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bunda ciddi bir eğitim sürecinden geçen doktorların etkisi olduğu kadar bu alanda her türlü teknolojik olanaklara sahip olan sağlık kuruluşlarının da katkısı büyüktür. Ankara bel fıtığı tedavisi yapan hastaneler özellikle görüntüleme cihazlarından bu anlamda ciddi destek alırlar. Fıtık derecesinin tespitinden tam olarak yerini anlamalarına kadar pek çok konuda doktorlara yardımcı olan bu cihazlar sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın kullanılmaktadır
 

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yapan şehirlerin başında gelirken bunda tedavi öncesi teşhis olanaklarının güçlü olması da etkendir. Omurga arasında bulunan disklerin kayarak sinirlere baskı yapması sonucu oluşan fıtık aşağıdaki belirtiler ışığında anlaşılabilir.
 
Kol ya da bacaklara vuran ağrı
Genelde bacaklarda kendini gösteren karıncalanma
Kas gücünde azalma
Ayak parmak uçlarında durmakta zorluk çekme
Yürüme esnasında kendini gösteren aksamalar
Bel ve bacak bölgelerinde ağrı
Hareket kabiliyetinin sınırlanması
Oturup kalkma gibi sıradan aktiviteleri yaparken zorluk çekme
İdrar tutmakta zorlanma ya da kaçırma
 

Bel Fıtığı Neden Oluşur?

Toplumda genel olarak her 3 kişiden birinde hayatın en az bir döneminde rastlanan bel ağrıları tamamı elbette fıtık anlamına gelmez. Özellikle ileri yaş grupları için bel ağrılarının nedeni kireçlenme gibi nedenlerden de kaynaklanabileceği gibi ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi gerektirmez. Fıtığa neden olan etkenler ise aşağıdaki gibidir.
 
Hareketsiz bir yaşam tarzından kaynaklanan kilo fazlalığı
Sigara tüketimi
Çeşitli kazalar
Kasların ısınmasına izin vermeden yapılan ani hareketler
Şoför ya da ofis ortamı gibi masa başı işlerde çalışanlar
Hamilelik
 

Bel Fıtığından Korunmanın Yolları

Bel fıtığı ameliyatsız tedavi olanakları günden güne gelişmiş olsa da bazı konulara dikkat edilmesi halşne bu hastalığa yakalanmamak da mümkündür. 
 
Kaslar ısınmadan ani hareketler yapmaktan kaçınmak
Yukarıya doğru zorlanacak şekilde uzanmamak
Ağır kaldırmamak
Uzun süre aynı şekilde oturmamak
İstirahat halinde iken sırt üstü uzanmaya dikkat etmek
Otururken bel bölgesine yastık türü eşyalar ile desteklemek
 

Ameliyatsız Çözümlerle Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında gelen ameliyatsız yöntemler hastayı en kısa sürede iş ve sosyal hayatına geri döndürmesi nedeni ile tercih edildiği gibi elde ettiği yüksek başarı oranları nedeni ile de tercih edilir. Ayrıca cerrahi yöntemler ile bel fıtığı tedavisi Ankara içinde bulunan hastalar tarafından taşıdığı riskler nedeni ile de son seçenek olarak görülmektedir. 
Top