Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi hareketli omurlar arasında yer alan ve amortisör görevi görerek vücuda binen ağırlığın dağılımını ve omurlar üzerine uyguladığı basıncı dağıtan diskte oluşan doku kaybı nedeni ile yapılmaktadır. Bu anlamda diskin normal yapısında meydana gelen bozulma nedeni ile başlayabilen bel fıtığı ağrıları diskin yer değiştirmesi ile bağlantılı olarak bacaklara baskı yapması ile de kaynaklanabilir. Bel fıtığı sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak rastlanan rahatsızlık olarak bilinmekte ve ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri ile günümüzde bu ağrılardan kurtulmak mümkündür. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülen bel fıtığı belirtileri yaş grubu olarak 30 ve 60 yaş arasında daha sık rastlanır.
 

Bel Fıtığı Oluşma Nedenleri?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi için sadece bel ağrısı şikayetlerine maruz kalmak yeterli olmamakta, kapsamlı bir muayene ardından yapılacak değerlendirme neticesinde karar verilmektedir. Bel fıtığı oluşumu toplumun yaşam şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermiş, örneğin günümüzde hareketsiz yaşam tarzının yaygınlaşması nedeni ile daha sık görülmektedir. Ancak daha geçmiş yıllarda daha fazla beden gücüne dayanan işler bel fıtığı belirtileri göstermesine yol açmıştır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları incelendiğinde belirtiler nedeni ile sağlık kuruluşuna başvuranların ağrıları giderildiği ve günlük hayatlarına çok daha sağlıklı şekilde devam ettikleri anlaşılacaktır.
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nedir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi bu alanda dünya genelinde meydana gelen teknolojik gelişmelerden de destek alarak son yılların başarılı yöntemleri arasına girmiş ve sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak başvurulmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri hastanın tam kapsamlı bir muayenesi ardından değerlendirme altına alınmakta ve ilaç ve bel fıtığı fizik tedavi yöntemleri yanında bel bölgesinden enjeksiyon yöntemi de uygulanabilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri ile bel fıtığı ağrıları giderildiği gibi hastanın yaşam kalitesinde belirgin bir artış yaşanmakta ve sosyal yaşamı yanında iş hayatında da çok daha aktif olabilmektedir.
 
Top