Ankara bel fıtığı tedavisi bu alanda dünya genelinde yaygın olarak kullanılan teknolojiden önemli bir destek alınarak yapılmakla birlikte yüksek başarı oranları sayesinde bel fıtığı ağrılarının giderilmesine destek vermektedir. Bel fıtığı belirtileri çeşitli şekillerde kendini gösterse de genel olarak bacaklarda uyuşma ve karıncalaşma, çabuk yorulma gibi sıkıntılar ile kendini göstermektedir. İleri derecede hastalarda ise iktidarsızlık ya da idrar tutmakta zorluklar da görülmekle birlikte Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri ile hastanın yaşam kalitesinde artış yaşanması hedeflenmektedir. Genelde belli bir yaş üzerinde bel fıtığı görülebileceği gibi yanlış bir kanı olsa da çeşitli nedenler sonrası genç yaşlarda da bel fıtığı rahatsızlığı görülmektedir. 
 

Bel Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara bel fıtığı tedavisi çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu hastalık ve yaşam kalitesini düşüren nedenleri ortadan kaldırmak amacı ile yapılmaktadır. Bel fıtığı nedenleri arasında hareketsiz bir yaşam sürmekten kaynaklı nedenler yanında obezite de etkin olmaktadır. Bunun yanında bazı meslekilerde çok daha yaygın şekilde görülen bel fıtığı tedavisi yapılmadığında ileri safhalarında hastanın tüm yaşamını etkileyecek durumu gelebilir. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi amacı yapılacak muayene sonrası bel fıtığı tespit edilen hastaları en kısa sürede iş ya da sosyal hayatına eski sağlığında devam etmesini sağlamak hedefi ile yapılmaktadır. 
 

Bel Fıtığında Tedavi Yöntemleri

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi günümüzde bu alanda sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilen yöntemler arasında ilk sırada gelmektedir. Cerrahi müdahalenin gerek çok daha geç sonuç vermesi gerekse taşıdığı riskler nedeni ile tercih edilmediği Ankara bel fıtığı tedavisi ameliyatsız şekilde çok daha kısa ve risksiz olarak yapılabilmektedir. Ankara bel fıtığı tedavisi fiyatları çerçevesinde şekillenen tedavi seçenekleri arasında kas gevşeticiler ile desteklenen ilaç tedavisi de uygulansa da fizik tedavi yöntemleri mutlaka değerlendirme altına alınır. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri ise hastanın fıtık derecesine göre belirlenerek uygulamaya konulmaktadır.
 
Top