Bel fıtığı sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaygın olarak rastlanan bir hastalık olması dışında tıp alanındaki gelişmeler sonucunda artık Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yapılmaya başlanmış ve önemli başarılar elde edilmiştir. Belde bulunan omurlar arasından yırtılan diskin sinirlere baskı yapması nedeni ile bel ve ayak bölgesinde ağrı şeklinde gösteren bel fıtığı belli düzeylerde olabilir. Genelde ani hareketler, vücut ağırlığından çok fazla yük kaldırma, çeşitli zorlamalar bel fıtığına neden olan hareketler olarak değerlendirilmekle birlikte hareketsiz bir yaşam tarzı ya da aşırı kilolar da bel fıtığı nedenleri arasında sayılabilir. 
 

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi ayaklarda uyuşma, yürürken zorluk çekme ve bel ya da bacak ağrıları çekenlere uygulanmakla birlikte tam bir teşhis konulması için hastanın mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekir. Genelde yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı omurga arkasında yer alan ve kıkırdak yapının önünde yer alan bağ dokusunun yırtılması ile bel fıtığı başlangıcı yaşanır. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavi yapılmadığı takdirde yırtılan yerdeki kıkırdak doku sinirlerin üzerine taşarak sıkıştırmaya ve bacaklara ağrı şeklinde vurmaya başlar. Dolayısı ile bel fıtığı tespiti için ağrının belden ya da sadece belden oluşmaması çoğu hastanın sağlık kurumuna geç başvurmasına neden olmaktadır. 
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisi Ankara çeşitli yöntemler ile iyileştirilse de bunlar arasında tün dünyada da yaygın olarak kullanılan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri ilk sırda gelmektedir. Çünkü cerrahi müdahale hem doğuracağı riskler hem de Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında çok daha uzun süreceği için en son seçenek olarak değerlendirilir. Hastanın şikayetleri dinlenmesi ardından gerek görüldüğünde görüntüleme sistemlerinden de destek alınarak yapılacak muayene sonrası başlanılan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi fiyatları da bu dönem de belirlenir. Bel fıtığı ağrıları nedeni ile günlük hayatı sekteye uğrayan ve yaşam kalitesinde düşüş yaşanan kişiler için ideal bir uygulama olan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları nedeni ile yaygın olarak tercih edilir.
 
Top