Parkinson Ankara ilinde yaşayanlar arasında yaş ile de orantılı olarak rastlanan bir hastalıktır. Genelde belli bir yaşın üzerindeki kişilerde rastlansa da daha genç yaştaki kişilerde de görülebilmektedir. Beyinde bulunan ve hareket merkezinin kontrolünü sağlayan depomin adlı maddede meydana gelen azalma nedeni meydana gelmekle birlikte bunun neden olduğuna dair henüz kesin bie sonuca ulaşılmamıştır. 
 

Parkinson Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara Parkinson tedavisi yapan doktorlar için öncelik ilaç ile tedavidir. Ancak bu hastalığın tam teşhisi konulması için kişinin psikiyatri de olmak üzere farklı branşlardan hekimler tarafından muayenesi gerekmektedir. Bunun ardından şayet hastanın Parkinson derecesine uygunsa ilaç tedavi yöntemlerine geçilir. Parkinson hastalığı şayet erken teşhis edilirse ilaçlar ile ilerlemesi durdurulmaktadır. 
 

Beyin Pili Uygulaması Nedir?

Ankara Parkinson tedavisi seçenekleri arasında elde ettiği yüksek başarı oranları nedeni şe tercih edilen beyin pili uygulaması beyine yerleştirilen 2 adet elektrot ile gerçekleşmektedir.  Diğer cerrahi operasyonlara oranla çok daha az risk taşıyan uygulama için 1 ya da 2 günlük bir hastane yatışı gerekir. 
 

Pillerin Süresi Ne Kadardır?

Kontrolü ve hastanın verdiği tepkiler uzaktan doktor tarafından takip edilebilen Ankara Parkinson ameliyatı ardından takılan pillerin ömrü 3 ile 5 yıl arasında değişebilir. Aynı zamanda hasta şayet memnun kalmazsa çıkartılması da mümkün olan pillerin daha uzun süre kullanımı adına şarj edilebilen çeşitleri de bulunmaktadır. 
 

Beyin Pili Uygulaması Faydaları Nelerdir?

Ankara Parkinson ameliyatı yapan hastaneler tarafından gerçekleştirilen bu operasyonun faydaları şunlardır.
Parkinson belirtileri arasında gelen titremelerin % 90 oranında azalmasını sağlar.
Kullanılan ilaçların dozunda düşüş yaşanacağından yan etkileri de azalacaktır.
Hareket yavaşlaması gibi durumların yarısından fazlası tedavi edilebilir.
Yürüme ve denge sorunu yaşayan hastaların büyük kısmında faydalı olur.
Ancak Parkinson hastalığı tedavisi hangi yöntemler ile yapılırsa yapılsın hastalığın tamamı ile ortadan kalktığını söyleyemeyiz. Bununla birlikte hastanın yaşam kalitesinde gözle görülür bir artış olmakta ve çoğu hasta yaşamını bir başkasının yardımına muhtaç olmadan devam ettirebilmektedir. 
 
 
 
 
Top