Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi cerrahi müdahale gerektiren ileri derecede fıtık hastaları dışında kalan hastalar için uygulanmakla birlikte bu alanda elde ettiği yüksek başarı oranları ile bilinmektedir. Genel olarak bu rahatsızlığı yakalanma yaşı orta yaş ve üzeri kişiler olarak bilinse de meslek kaynaklı çalışma şartları nedeni ile çok daha genç yaşta da boyun fıtığı Ankara bölgesinde rastlanılmaktadır. Omuzlardan başlayarak kola vuran ağrılar nedeni ile kişinin yaşam kalitesini düşüren, iş ve sosyal yaşamını olumsuz etkileyen söz konusu rahatsızlık orta, ileri ve üst düzey şekilde sınıflandırılmakta ve tedavi yöntemleri buna göre belirlenmektedir.

Boyun Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yapan doktorlar bu rahatsızlık nedeni ile ileride sıkıntı yaşamak istemeyenleri özellikle oturma bozukluklarına dikkat etmeleri konusunda uyarmaktadır. Çünkü baş ve omuzların birbiri ile uyumsuz duruşu kişide ilerleyen zamanlarda boyun ağrıları şeklinde belirtiler gösterebilir. Boyun bölgesinde bulun omurlar arasında yer alan diskte meydana gelen hasar sonucunda sinir hücrelerine baskı yapması nedeni ile kendini gösteren ağrılar ağır yük kaldırma, uzun süre hareket etmeden bir ekrana bakma gibi nedenlerden dolayı oluşabilir. Yaşlanma ile birlikte boyun kaslarında meydana gelen zayıflama da yine Ankara boyun fıtığı tedavi yöntemleri sayesinde geçirilmektedir.

Boyun Fıtığı Tanısında Teknoloji Desteği

Boyun fıtığı Ankara belirtileri ilk aşamada kendini boyun, omuz ve kol bölgesinde ağrılar şeklinde kendini göstermeye başlar. Devam eden süreçte ise kollarda güç azalması ve uyuşma yaşanmakta ve bu durumda hasta zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelidir. Ankara boyun fıtığı tedavisi yapan hastaneler doktor tarafından yapılacak muayene ardından fıtık teşhisi konulan hastanın kapsamlı muayenesi işçin gerekli her türlü teknik ekipmana sahiptir. MR görüntüleme sayesinde fıtıklı bölgenin tam tespiti ve derecesi saptanarak ameliyatsız Ankara boyun fıtığı tedavi başlatılır. Bu alanda dünya genelinde yaygın olarak kullanılan teknoloji söz konusu hastalığın tedavisinde etkin bir rol oynar.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Seçenekleri

Boyun fıtığı Ankara tedavisi için çoğu zaman cerrahi müdahale seçeneği en son plan olarak görülmekle birlikte ameliyatsız yöntemler sayesinde bu aşamaya çoğu zaman gerek kalmamaktadır. Eldeki başarı oranları çerçevesinde söylemek gerekirse Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi bu rahatsızlıktan şikayetçi olanların % 85 gibi ciddi bir oranında semptomları ortadan kaldırmıştır. İlk aşamada hastaya kısa süreli istirahat ile birlikte ağrı kesici ve kas gevşeticilerden oluşan ilaç tedavisi uygulanmakta ve durumun yakından gözlemlenmesi ardından diğer seçenekler değerlendirmeye alınmaktadır. Ankara boyun fıtığı tedavisi içinde önemli bir yer tutan egzersiz programları hastanın fıtıklı bölgesinde yer alan kasların güçlenmesini hedeflemektedir. 
 
 
.
Top