Ankara Parkinson tedavisi içerisinde gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde elde ettiği yüksek başarı oranları sayesinde önemli bir yer tutan beyin pili uygulaması düşük riskleri nedeni ile de tercih edilmektedir. Parkinson Ankara belirtileri arasında yer alan kas katılaşması, hareketlerde yavaşlama, ellerde titreme ve denge sorunları bu tedavi süreci sonunda giderilmesi hedeflenmekte ve hastanın yaşam kalitesinde gözle görülür bir düzelme yaşanmaktadır. İleri derecede Parkinson hastaları için de kullanılan söz konusu yöntemde tüksek teknoloji özelliklerine sahip görüntüleme cihazlarından önemli bir destek de alınmaktadır. 

Ankara Beyin Pili Parkinson Ameliyatı Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz görüntüleme cihazları sayesinde beyinde parkinsona neden olan deforme hücrelerin yeri nokta atışı şeklinde tespit edilmektedir. Ankara Parkinson ameliyatı içerisinde kritik bir süreç olan bu aşama ardından bayıltılan hastanın kafa tasına 2 adet elektrot yerleştirilir. Bu ameliyat için özel olarak tasarlanmış bir kablonun deri altına yerleştirilmesi sonunda devreye giren piller elektrotlara sinyal göndererek denge merkezinin kontrolünü sağlar. Daha önce ilaç tedavisi görmesine rağmen hastalığın ilerlemesinde olumlu sonuç alınamayan hastalar için de uygun olan Beyin pili Ankara Parkinson ameliyatı hastalığın hasta üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkileri gidermeyi hedefler. Ortalama 3 saat süren bir operasyon ile gerçekleştirilen söz konusu işlem hastanın beyin haritasına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ankara Parkinson Ameliyatı Kimlere Yapılmaz?

Cerrahi müdahaleler her ne kadar içlerinde belli oranlarda riskler taşısa da bazı hastalılarda pek çok özellik ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Ankara parkinson ameliyatı beyin pili şeker düzeyi durağanlık göstermeyen hastalara uygulanmamaktadır. Aynı zamanda 80 yaşını geçkin olan hastalar için de yapılmayan söz konusu işlem tansiyon sorunları olmasına rağmen bunun dengelenmesinde başarı gösterilmeyen hastalar için de uygun değildir. Ankara Parkinson ameliyatı süreci tamamlanması ardından hasta kontrol amacı ile 3 ile 5 gün hastanede yatırılması ardından taburcu edilerek iş ve sosyal hayatına dönmesi sağlanmaktadır. Operasyon ardından düzenli beslenme ve yürüyüş gibi egzersizlerden de destek alınmaktadır.

Ankara Parkinson Ameliyatı Avantajları

Beyin pili Ankara Parkinson ameliyatı esnasında takılan söz konusu pillerin ayarlanabilir olması yanında bir doktor tarafından devamlı suretle kontrol edilebilir olması bu yöntemin önemli avantajları arasında ilk sıralarda gelmektedir. Parkinson ameliyatı Ankara sonuçları doğrultusunda bazı hastalar pillerin çıkarılmasını talep etmesi nedeni ile yapılan işlem kısa sürede iptal edilebilir. Ankara beyin pili Parkinson ameliyatı süreci içerisinde beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi de tedavinin başarıya ulaşmasında kilit etken olarak kabul edilmekte ve bu doğrultuda bir program hazırlayan beslenme uzmanlardan destek alınmaktadır. Parkinson Ankara ameliyatı görüldüğü üzere çok yönlü bir tedavi yöntemleri doğrultusunda hareket edilirse başarı şansı artmaktadır.
 
 
 
Top