Ankara bel fıtığı tedavisi bugün bu rahatsızlıktan şikayetçi olan hasta sayısı dikkate alındığında sağlık kuruluşları tarafından verilen önemli bir hizmet olarak görülmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilen söz konusu rahatsızlık yaşam kalitesinde önemli bir düşüş yaşanmasını da beraberinde getirirken iş ve sosyal hayatı olumsuz etkileyecek sonuçlar da doğurur. Vücudun farklı bölgelerine yansıyan ağrılar şeklinde kendini göstermesi sonucu hastaya ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak bunun öncesinde belirtilerin iyi incelenmesi adına hastanın kapsamlı bir muayeneden geçirilmesi ve bunun sonuçlarına göre harekete geçilmesi şarttır.

Bel Fıtığı Ankara Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi gerektiren durumlar bazı hastalarda ayaklara vuran kasma ya da karıncalanma şeklinde belirtiler üzerine başlatılmaktadır. Vücut hareketlerini doğrudan etkileyen bir rahatsızlık olan bel fıtığı ağır kaldırma, hareketsiz bir yaşam tarzı oluşan aşırı kilolar gibi etkenler nedeni ile ortaya çıkabildiği gibi genelde orta yaş ve üzeri kişilerde daha fazla rastlanmaktadır. Belde bulunan omurlar arasında yer alan diskte meydana gelen hasar sonucunda burada yer alan hücrelere baskı nedeni ile kendini gösteren belirtiler bir sağlık kuruluşunda tedavi edilmediği takdirde ilerleyerek çok daha vahim sonuçlar doğurabilir. İdrar tutamama ve iktidarsızlık gibi sonuçlar doğması sonucunda ise cerrahi müdahale gerekmekte ve bu da olası sonuçları itibarı ile hastanın iyileşmesini çok daha fazla geciktirmektedir. 

Ameliyatsız Ankara Bel Fıtığı Tedavisi

Tıp alanında her geçen gün meydana gelen gelişmeler ışığında Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri bu alanda elde edilen yüksek başarı oranları nedeni ile tercih edilmektedir. Bu sayede hasta cerrahi yöntemler ile kıyaslandığından çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde iş ve sosyal hayatına dönebilmektedir. Teknoloji sayesinde önemli bir gelişme gösteren vücut görüntüleme cihazlar ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi süreci içinde etkili bir rol oynar. Bu sayede fıtıklı bölgenin tam yeri tespitinden hangi aşamada olduğuna dek pek çok veri elde edilerek tedavi süresi boyunca doktorlara kılavuzluk eder. 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri

Ankara bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında ilk sırda tercih edilen cerrahi olmayan yöntemlerin her aşamasında fizik tedavi olanaklarından önemli destek alınmaktadır. Bel bölgesinde buluna kasların güçlenmesini sağlayan egzersiz programları ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi süresi boyunca uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde hastaya ilk olarak ağrı kesici ve kas gevşetici gibi ilaçlar reçete edilmekte ve verilecek olan tepkiye göre diğer ameliyatsız Ankara bel fıtığı seçenekleri değerlendirme altına alınmaktadır. Enjeksiyon yöntemi, çeşitli masaj uygulamaları gibi yöntemler gibi görüntüleme cihazları desteği ile yapılan traksiyon uygulamaları da yine Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi içinde geçerli olan yöntemlerdir. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yapan doktorlar söz konusu süreç boyunca hastayı yakından takip etmektedir. 
 
Top