Ankara bel fıtığı tedavisi bu durum yüzünden yaşam kalitesinde düşme yaşanan ve ağrılar nedeni ile iş ve sosyal hayatında zorluklar yaşayan hastalar için uygulanmaktadır. Bu alanda dünya genelinde meydana gelen gelişmeler sayesinde artık ameliyatsız bel fıtığı tedavisi günümüzün önde gelen yöntemleri arasında girmiştir. Hem cerrahi yöntemlerin çok daha geç iyileşmesi ve olası riskleri hem de hastaları mümkün olan en kısa sürede sosyal yaşamlarına döndürme amacı bu yöntemin benimsenmesinde etkilidir. Çeşitli aşamalardan meydana gelen söz konusu uygulama hastanın kapsamlı bir muayenesi ardından belirlenecek fıtık derecesine göre yapılmakta ve buna doktor arar vermektedir.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri 

Ankara bel fıtığı tedavisi yapan doktorlar tarafından karar verilen süreçte detaylı görüntü elde etmek adına teknolojiden önemli bir destek alınmaktadır. MR gibi cihazlar sayesinde artık bel fıtığının tam olarak yeri ve derecesi saptanabilmekte ve bu da tedavinin çok daha etkili şeklide yapılmasına olanak sağlar. Bel fıtığı ameliyatsız tedavi Ankara ilinde yapılırken muayene ardından ilk olarak hastaya ilaç tedavi yöntemleri uygulanır. Ağrı kesici ve kas gevşetici bir reçete ile birlikte hastaya istirahat de önerilirken bunun iki günü geçmemesi söz konusu bölgede yer alan kasların zayıf düşmemesi adına önemlidir. Bu aşama sonucunda hastanın verdiği tepki yeniden değerlendirilerek diğer aşamalara geçilir.

Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında yer alan traksiyon ya da halk arasında yaygın bilinen adı ile çekme-germe eskiden tüm vücuda uygulanırken bugün sadece fıtığı olduğu bölgeye uygulanabilmektedir. Uzmanlar tarafından hastaya tedavi süresi boyunca destek veren egzersiz programları bu programın ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bel kaslarının güçlenmesi adına yapılan bu egzersizler genelde uzun süreli olmayan yürüyüşler ve kısa mesafe koşular olmakla birlikte hastanın evde tek başına da yapabileceği çeşitli hareketlerdir. Ankara bel fıtığı tedavisi yapan hastaneler şayet hasta sigorta kapsamında ise ilaç ve diğer tedavi masrafları için bir ücret ödemezken kurumlar bunu devletten tahsil ederler. 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Avantajları 

Ankara bel fıtığı tedavisi yapan doktorlar genelde cerrahi müdahaleyi en son seçenek olarak görmektedir. Hastanın idrarını tutamaz hale gelmesi, cinsel fonksiyonlarını yerine getirememesi gibi durumlar ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yerine cerrahi yöntemler ile giderilmektedir. Ancak bu tür yöntemlerin her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler barındırması ve iyileşme sürecinin daha uzun sürmesi Ankara ameliyatsız boyun fıtığı yöntemlerinin daha uygun görülmesini sağlamıştır. Bu sayede hasta çok daha kısa sürede sosyal hayatına geri dönebilmekte ve yaşam kalitesinde gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Sadece ülkemiz de değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilen bu yöntem verdiği başarılı sonuçlar nedeni ile tercih edilmektedir. 
 
Top