Bel fıtığı tedavisi Ankara bölgesinde yer alan sağlıklı kurulularında yapılmakla birlikte fıtık derece sine göre farklı tedavi yöntemlerini içermektedir. Bu nedenle hastanın durumu yapılan kontroller ardından kesinlik kazanmakta ve Ankara ameliyatsız bel fıtığı seçenekleri bu aşamada masaya yatırılmaktadır. Ağrı durumu, fıtık derecesi ve hastanın hayatına olan olumsuz etkileri ile birlikte yapılan değerlendirme sonucunda hastaya en uygun yöntem uygulanmakta ve en kısa sürede iş ve sosyal hayatına dönmesi hedeflenmektedir. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilen ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ankara bölgesindeki hastalara da uygulanmakta ve elde ettiği yüksek başarı oranları ile ön plana çıkmaktadır.

Bel Fıtığı Nedenleri

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi bel bölgesinden başlayarak genelde bacaklara vuran ağrılardan şikayetçi olanlar için uygulansa da her ağrının da fıtık olmayacağı bilinmelidir. Özellikle yaşlılarda bel bölgesinde bulunan omurlarda kireçlenme meydana gelmesi nedeni ile de oluşan ağrılar için bel fıtığı tedavisi uygulanmaz. Bu nedenle ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemleri seçilmeden önce hasta mutlaka bu alanda uzman bir doktora muayene olmalı ve ardından tedavi sürecine geçilmelidir. Genellikle orta yaş ve üzeri hastalarda meydana gelen şikayetler uzun süreli hareket etmeden oturmayı gerektiren işler ve ağır yük kaldırma gibi nedenler bel fıtığına neden olabilmektedir. 

Ankara Bel Fıtığı Tedavisinde Teknoloji

Teknolojinin her alanda baş döndürücü bir hızla ilerlemesi elbette tıp alanına da yansımış ve pek çok hastalık ile birlikte bel fıtığı tedavisi ameliyatsız yöntemlerin gelişmesine katkı sunmuştur. Özellikle görüntüleme cihazlarının yüksek çözünürlüğü fıtık derecesi ve tam olarak yeri hakkında bize bilgi verirken bu durum tedavi sürecinin çok daha hızlı geçmesini ve sonuca çok ulaşılmasını kolaylaştırmıştır. Geçmiş yıllarda da tercih edilmesine rağmen traksiyon yöntemi ile bel fıtığı tedavisi günümüzde teknik ekipmanların çok daha güçlü olması sayesinde sadece bel bölgesine uygulanabilmektedir. 

Bel Fıtığı Tedavisi Sigorta Kapsamında Mı?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi içerisinde yer alan ve çeşitli ağrı kesiciler ile kas gevşeticilerden oluşan reçetelere dair ilaçlar şayet hastanın sosyal sigortası var ise devlet tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte bel fıtığı Ankara tedavisi içinde destekleyici unsur olarak her zaman dahil edilen fizik tedavi aşamaları da yine aynı kriterlere bağlı olarak ücret alınmadan yapılmaktadır. Bel fıtığı tedavisi Ankara bölgesindeki çeşitli sağlık kuruluşlarında yapılırken söz konusu ücret tarifesi her bölge için geçerlidir. Bununla birlikte cerrahi tedavi yöntemlerinin çok daha riskli ve daha uzun sürmesi nedeni ile de tercih edilen ameliyatsız yöntemler Ankara bel fıtığı tedavisi tercihi yapanların sayısını arttırmış ve günümüzde pek çok hasta bu yöntemler ile eski sağlıklı günlerine dönmüştür. 
 
Top