Ankara boyun fıtığı tedavisi bu rahatsızlık nedeni ile yaşam kalitesinde düşüş yaşanan ya da iş ve sosyal hayatında çeşitli zorluklar yaşamak zorunda kalan hastalar için uygulanan bir yöntem olarak bilinmektedir. Boyun fıtığı tedavisi ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilebilirken burada dikkat edilmesi gereken nokta hastalığın kronik bir hal almadan muayene edilmesidir. Çünkü bu yapılmadığı takdirde ileride çok daha büyük sorunlar yaşanabilmekte ve boyun bölgesinin hareketli bir orgsan olması nedeni ile felç gibi durumlarla da karşılaşıldığı görülmektedir. Ayrıca bu gibi durumlar genelde cerrahi müdahale ile tedavi edilmekte ve bu tedavi yönteminin de çeşitli riskler taşıması erken teşhisi çok daha önemli kılmaktadır. 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Ankara

Ankara boyun fıtığı tedavisi ameliyatsız yöntemler çerçevesinde oldukça önemli başarı oranlarına sahiptir. Şayet yapılan muayene sonucunda fıtık derecesi ilerleyen aşamalarda çıkmamış ise ameliyatsız yöntemler ile hastanın ağrıları giderilmektedir. Boyun omurları arasında yer alan disklerin çeşitli nedenler ile kayması sonucu oluşan Ankara boyun fıtığı rahatsızlığı genelde uzun süreli hareketsiz çalışanlar, ani olarak yapılan hareketler, vücut ağırlığından fazla yükü dengesiz olarak kaldırma gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Genelde orta yaş grubuna dair bir rahatsızlık olarak bilinse de genç yaşta da bu hastalığa yakalanan hasta sayısı azımsanacak rakamlarda değildir.

Boyun Fıtığı Tedavisi Ameliyatsız Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri üzerinde karar verilmeden önce hasta mutlaka kapsamlı bir muayeneden geçirilmek zorundadır. Çünkü boyun ağrısı nedeni ile sağlık kuruluşlarına baş vuranların büyük kısmında kireçlenme gibi durumlarla da karşılaşılmaktadır. Ankara boyun fıtığı tedavisi süreci bu muayene sonunda belirlenmekte ve fıtık derecesinin durumu tedavi seçenekleri hakkında karar verilmesinde etkili olmaktadır. Bu seçenekler arasında ilk sırada ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler bulunsa da ilk aşamada hastaya kısa süreli yatak istirahati de verilmektedir. Fizik tedavi yöntemlerinin her aşamada mutlaka eşlik ettiği süreç boyunca fizyoterapistlerin uygun gördüğü egzersiz programları da uygulanmaktadır. 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Seçenekleri 

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri amacı hastayı en kısa sürede var olan ağrılarından kurtarmak ve iş ya da sosyal hayatında çok daha aktif olmasını sağlamaktır. Bu süreç içerisinde hastaya çeşitli alternatif boyun fıtığı tedavisi seçenekleri uygulansa da bunda fıtık derecesinin ve tedaviye vereceği yanıtın etkisi büyüktür. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara dışından da etkili sonuçlar vermekle birlikte sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilmektedir. Verdiği başarılı sonuçlar yanında cerrahi yöntemlere göre çok daha az risk taşıması bu yöntemlerin tercihinde son derece etkilidir. Ayrıca Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi sigorta kapsamında olması nedeni ile tedavi süresince hastaya uygulanan ilaçlar şayet hasta sigorta primlerini ödemişse devlet tarafından karşılanmaktadır. 
 
Top