Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır, şeklinde sıklıkla başvuruda bulunan hastaların öncelikle bilmesi gereken konuların başında her bel ağrısının bel fıtığı olmadığıdır. Bu nedenle ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ankara sağlık kuruluşlarında kapsamlı bir muayene yapılmadan başlatılmamakta ve hastanın çeşitli branşlardan oluşan bir doktor heyeti tarafından muayenesi gerekmektedir. Cerrahi yöntemlere göre çok daha az risk taşıması ve kısa sürede sonuç alınması nedeni ile tercih edilen bu seçenek sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Ankara Bel Fıtığı Tedavisi Ameliyatsız

İhmal edilmesi ya da dikkate alınmadığı takdirde ileride çok daha olumsuz sonuçlar doğurmaya açık olan bel fıtığı Ankara bölgesinde sıklıkla rastlanan bir omurga rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Hareketsiz bir yaşam ve bunun tetiklediği aşırı kilo alımı, vücut ile dengesiz oranda yük kaldırma, oturma bozuklukları gibi etkenler bel fıtığı Ankara nedenleri arasında ilk sırlarda gelmektedir. Belli bir yaş grubu bu hastalık için risk oluşturmamakla birlikte 40 yaşını geçen kişilerde sık görülen hastalık ayrıca yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü çok daha genç yaştaki kişilerde de görülebilmektedir. Hatta yapılan bazı araştırmalar söz konusu rahatsızlığın genetik olabileceğini de ortaya koysa da bu konuda net bir veri paylaşılmamıştır.

Ankara Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi süreci başlaması için ilk atılması gereken adım hastanın şikayetleri konusunda gelişmiş görüntüleme cihazlarından da destek alınarak yapılacak kapsamlı bir muayenedir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz üzere her bal ağrısı fıtık anlamına gelmemekte ve bu da ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi yerine başka yöntemlerin belirlenmesi anlamına gelmektedir. Hastalığın kesin teşhisi ardından geçilen Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemleri yine bu muayenede belli olan fıtık derecesine göre karar verilir. Tüm aşamalarda fizik tedavi yöntemlerinden önemli bir destek alınmakta ve bu doğrultuda bel kaslarının güçlenmesi adına belli bir program izlenmektedir. Bununla birlikte ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar reçete edilen hastanın durumu yakından takip edilerek başarı gözlemlenmediği takdirde diğer yöntemlerden destek alınmaktadır.

Ameliyatsız Ankara Bel Fıtığı Yöntemleri

Bel bölgesinin vücudun en hareketli bölgelerinden biri olması nedeni ile burada yer alan omurlar arasındaki diskte meydana deformasyon sonucu oluşan fıtık bacaklarda karıncalanma gibi belirtiler gösterir. Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri içerisinde ayrıca enjeksiyon uygulaması da yer  almaktadır. Bunun yanında traksiyon yöntemi Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemleri arasında önemli bir yer tutmakla birlikte bu yöntemde de görüntüleme cihazları etkili bir rol oynar. Ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi başarı oranları nedeni ile de bu rahatsızlıktan şikayetçi olanlar tarafından tercih edilmesinde etkilidir.
 
 
Top