Ankara Parkinson ameliyatı genelde belli bir yaşın üzerinde olanlar da görülen bu rahatsızlığın etkilerini gidermek ya da en aza indirmek için yapılmakla birlikte ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Beynin substantia nigra adı verilen bölgesinde bulunan nöronların zamanla hasar görmesi sonucu vücut hareketlerini denetleyen mekanizmanın kontrolünü kısmen yitirmesi ile ortaya çıkan Parkinson hastalığı için uygulanmakta ve yüksek başarı oranlarına sahiptir. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre her 500 kişiden birinde Ankara Parkinson belirtileri gözlemlenmiş ve erkeklerin kadınlara oranla bir buçuk kat daha fazla etkilendikleri ortaya çıkmıştır.

 

Parkinson Tedavisinde Ameliyat Seçeneği

Ankara Parkinson ameliyatı yöntemleri belirlenirken öncelikli olarak hastanın çok yönlü bir muayenesine ihtiyaç duyulmakta ve bunun ardından elde edilecek sonuçlar ışığında  Ankara Parkinson ameliyatı seçeneği değerlendirilmelidir. Yürümede ve dengede sorunlar, hareketlerde belirgin bir yavaşlama, hareket başlatırken ya da sonlandırırken sorun yaşama ve el, kol bacak, çene, kafa gibi uzuvlarda sertleşme Parkinson belirtileri arasında en sık rastlanan bulgulardır. Hastalığın durumu değerlendirilerek cerrahi müdahale de gerekebilir. Ancak belli bir yaşın üzerindeki hastalara ameliyat yöntemi uygulanmamakta ve beynin kimyasallarını düzenleyen çeşitli ilaçlar ya da beyin pili olarak da bilinen derin beyin stimülasyonu Ankara Parkinson ameliyatı seçeneği olarak uygulanmaktadır.
 

Parkinson Neden Olur?

Ankara Parkinson ameliyatı süresi hastalığın seviyesine göre belirlenecek bir zaman aralığı içerisinde tamamlansa da bu hastalığın neden oluştuğuna dair ortaya henüz kesin bir bulgu konulamamıştır. Parkinson genetik midir? Şeklinde çok soru ile karşılaşsak da bu konuda genetik hasta öyküleri ile karşılaşılsa da bunun aksi de çoğu kez görülmüştür. Parkinson ameliyatı Ankara daha çok 50-60 yaş arasındaki hastalara uygulanabilmekle birlikte daha yaşlı veya genç hastalara da uygulanmakta ve Ankara Parkinson ameliyatı başarı oranları tüm yaş grupları üzerinde yüksek çıkmaktadır. Parkinson teşhisi zor olan bu nedenle de sinsi diye adlandırılan bir hastalık olduğu asla akıllardan çıkmamalı ve belirtilerin birkaçını bile kendinde hissedenler derhal uzman bir hekime başvurmalıdır.

 

Top