Boyun fıtığı çeşitli nedenler ile kaynaklanan ve günümüzde yaygın olarak rastlanan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Ameliyatsız Ankara boyun fıtığı tedavisi sayesinde bu rahatsızlıktan artık kurtulma imkanı doğmuş ve fıtığın yer aldığı diskte meydana gelen sinir tahrişi en aza indirilerek omurganın korunması sağlanmaktadır. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri rahatsızlığın durumuna göre belirlenmekte ve hasta en kısa sürede gündelik hayatına kaldığı yerden devam etmesi amaçlanmaktadır. Bilgisayar ya da televizyon karşısında uzun süre yanlış pozisyonda oturma ve kireçlenme gibi etkenler boyun fıtığı oluşumu için yaygın etkenler arasında gelirken ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi çeşitleri sayesinde genetik faktörler ya da diskte meydana gelen sıvı kaybının da neden olduğu sorunlar giderilmektedir.

Ankara Boyun Fıtığı Tedavisi 

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı yöntemleri başında geçmişten beri sıklıkla başvurulan yöntem traksiyon adı verilen çekme-germe yöntemidir. Teknolojiden de destek alınarak sadece fıtığın gözlemlendiği bölgeye yapılan bu işlem ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Ankara fiyatları ile yapılmakta ve hasta kısa sürede hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavi yöntemleri başarı oranı son derece yüksek olup % 85 ile 96 arasında bir başarı yüzdesi mevcuttur. Enseden şakalara vuran baş ağrısı, el ve kol kaslarında güçsüzlük ya da kol ve parmaklarda uyuşma gibi belirtiler sonrası teşhis konulması ardından başlanılan ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi 10 ile 20 seans arası sürmektedir.

Ankara Boyun Fıtığı Doktorları

Ankara boyun fıtğı belirtileri genelde kollarda uyuşma ya da karıncalanma şeklinde kendini göstermekle birlikte Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yapan doktorlar bu belirtiler taşıyan hastaları kapsamlı bir muayeneden geçirmeden harekete geçmezler. Çünkü her boyun ağrısı fıtık olmayacağı gibi özellikle ileri yaş grubuna dair kişilerde kireçlenme de boyun bölgesinde ağrılara neden olabilmektedir. İlk aşamda çeşitli ağrı kesicilerden oluşan bir reçete hastaya uygulanmakta ve yine kas gevşetici ilaçlar ile destek olunmaktadır. Traksiyon yöntemi ile Ankara boyun fıtığı tedavisi başarı oranları nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen yedavi yöntemleri arasında gelmektedir. Teknolojinin bu yöntemin sadece fıtıklı bölgeye uygulanmasında öenmli katkısı bulunmaktadır.

Boyun Fıtığı Nasıl Meydana Gelir?

Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi gerektiren durumlar yaşlanma ya da beden ağırlığı ile orantısız yük kaldırma gibi etkenlerden kaynaklandığı gibi oturma bozuklukları da önemli bir etkendir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavi çeşitleri ağrı şiddetine göre belirlenmekte diskte meydana gelen tahribata göre şekillenmektedir. Düşme, hareketsiz bir yaşam tarzı ve ağır yük kaldırma gibi durumlar sonucu meydana gelen ağrılar da Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri gerektiren durumlar arasında yer almaktadır. Boyun bölgesinde meydana gelen her ağrının ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi gerektirmeyeceğini bilerek mutlak bir uzman doktora danışılması gerekmektedir.
 

 

Top