Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi günümüzde bu rahatsızlıktan şikayetçi olanlar için etkili çözümler üretmekte ve hastaları eski sağlıklı günlerine dönmeleri amaçlanmaktadır. Yapılan kapsamlı muayene ardından hastanın ağrı durumu ve rahatsızlığın derecesine göre karar verilen ameliyatsız boyun fıtığı tedavi yöntemi diskin yol açtığı sinir tahrişini azaltmayı hedefler. Belli seans aralıkları ile yapılan ameliyatsız boyun fıtığı tedavi süresi diğer tedavi türlerine kısa sürmekte ve hasta en kısa sürede normal hayatına geri dönmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi başarı oranları çerçevesinde değerlendirildiğinde karşımıza çıkan % 90 oran bu yöntemin ne kadar başarılı olduğunu göstermeye yetmektedir.
 

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi boyun bölgesinden kola doğru yayılan şiddetli ve sürekli ağrılar sonucunda gerçekleştirildiği gibi el becerilerinde azalma sonucu da yapılabilmektedir. Kapsamlı bir muayene ardından yapılacak değerlendirme sonucu karar verilen ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi duyu kaybı, elektriklenme, el ve kol kaslarında güç kaybı gibi durumlar neticesinde de uygulanabilmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi gerektiren durumlar arasında kolda incelme ve reflekslerde zayıflama gibi belirtiler de gelmekte ve tüm bu belirtilerin gözlendiği hastalar tercih edilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri söz konusu belirtilerin ağrı ve hareket becerisindeki kayba göre belirlenmekte ve ağrı kaynağı belirlenmesi ardından geçilmektedir.
 

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi amacı fıtığın diskte oluşturduğu hasarı azaltmak ve omurganın kaybettiği işlevselliği yeniden kazandırmaktır. Çünkü ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi ihtiyaç duyulduğunda omurga fıtık nedeni ile hareket etmekte zorlanmakta ve bu da hastanın günlük hayatını olumsuz etkileyen bir durum olarak bilinmektedir. Traksiyon adı bilinen ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemi eskiden bu yana yaygın olarak kullanılsa da günümüzde bilgisayar destekli cihazlardan da destek alarak sadece fıtık bulunan bölgeye uygulanmaktadır. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi çeşitleri arasında ayrıca ilaç, fizik tedavi gibi uygulamalar da bulunmakta ve bunlardan hangisinin hasta için en uygun olacağı yapılacak kapsamlı muayene ardından belirlenmektedir.
 
 
Top