​Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi bu hastalık yüzünden yaşam kalitesi düşen ya da ağrılar nedeni ile günlük aktivitelerini yerine getirmekte zorlananlar için ideal bir uygulama olması nedeni ile tercih edilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları yüksek olması sayesinde de sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak başvurulmaktadır. Bel fıtığı nedenleri kapsamlı olarak incelenmesi ardından başlatılan bel fıtığı tedavi süreci belli zaman aralıklarına yayılan seanslar şeklimde ilerlemektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi amacı genel olarak hastanın var olan ağrılarını ortadan kaldırmak ve bel bölgesinde hasarlı diskin sinirlere verdiği hasarı onararak hastanın yaşam kalitesini yükseltmek olarak özetlenebilir.
 

Bel Fıtığı Neden Oluşur?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi gerektiren durumlar genellikle ağır yük kaldırma, oturma bozuklukları ve hareketsiz bir yaşam tarzı nedeni ile oluşsa da nadir olarak genetik faktörler de bu hastalığın oluşmasında etkili olmaktadır. Bel fıtığı nedenleri arasında beslenme alışkanlıklarından kaynaklı aşırı kilo de yer almakta ve bu da hastanın günlük hayatını olumsuz etkilemektedir. Bel fıtığı belirtileri arasında gelen bacağa vuran ağrı en belirgin sonuçlardan biri olmakla birlikte ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri ile üstesinden gelinebilmektedir. Bilgisayarlı görüntüleme yöntemlerinden de destek alınarak yapılan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları bu nedenle yüksek olarak çıkmaktadır.
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Yöntemleri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi merkezi tarafından hastanın kapsamlı bir muayenesi sonucu elde edilen bulgular ışığında yapılmakta hastanın var olan ağrılarını gidererek yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi çeşitleri arasında yer alan füzyonlu epidural enjeksiyon bel fıtığı olan bölgeye nokta atışı olarak yapılmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi fiyatları belirlenirken hasta ve sorunlu bölgenin durumu etkili olmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi teknolojisi MR ve ultrason görüntüleme cihazları ile desteklenmekte ve bu da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları artmasında etkili olmaktadır.

 

 
Top