Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi bel ağrıları nedeni ile sosyal ya da iş hayatında sorun yaşayan ya da hareket kabiliyetinde azalma olması yüzünden yaşam kalitesi düşen hastalar için uygulanmaktadır. Bel fıtığı nedeni sağlık kurumuna başvurduktan sonra yapılan muayene sonucunda fıtık teşhisi konulan hastalar fıtığın derecesine göre ameliyatsız bel fıtığı tedavisi süreci başlar. Bu süreç içerisinde ilaç ve fizik tedavi gibi ameliyatsız bel fıtığı yöntemleri barındırdığı gibi enjeksiyon gibi başka seçeneklere de sahiptir. Bel fıtığı belirtileri gösteren hastalar mutlaka bir sağlık kurumuna başvurarak yapılacak muayeneleri ardından gerekli adımların atılmasını talep etmelidir.

 

Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi ister ağrılı olsun ister hareket yeteneğinde azalma görülen hastalarda uygulanabilen başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilen ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri bel fıtığı derecesine göre belirlenmektedir. Bu aşamada bel fıtığı tedavisi için oldukça fazla sayıda seçenek olsa da bunlar arasında yaygın olarak ilk tercihler belli bir program dahilinde yapılan egzersizlerdir. Bunun yanında ameliyatsız bel fıtığı tedavisi ilaç yöntemleri ile de giderilse de bu seçenek daha çok ayaklarında ağrılar baş gösteren hastalara uygulanmaktadır. Bu aşamada bel fıtığı ağrıları geçmediği takdirde narkotik analjesikler reçete ile verilebilir.
 

Bel Fıtığı Nedenleri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi merkezi genelde kalçalara, bacaklara ve ayaklara vuran ağrı nedeni ile gelen hastaları ağırlamakta hasta şikayeti ardından tam kapsamlı bir muayene programı uygulamaktadır. Bacaklar ya da ayaklarda uyuşma, kas güçsüzlüğü, hareket kabiliyetinde azalma ya da çabuk yorulma gibi durumlarda yine bel fıtığı belirtileri arasında yer alır. Hareketsiz bir yaşam tarzı benimseyenler, aşırı kilo sahipleri ve vücur apırlığı ile orantısız aşırı yük kaldırmak bel fıtığı oluşumu için geçerli nedenlerdir..Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi hedefi unutulmamalıdır ki hastayı en kısa sürede eski sağlığına kavuşturarak sosyal ve iş hayatında daha aktif kılmaktır.
Top