Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavi yöntemleri günümüzde yaygın olarak rastlanan bel fıtığı rahatsızlığına ürettiği çözümler nedeni ile son yıllarda pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir. Bel bölgesinden başlayarak zaman zaman kalça ve bacaklara vuran ağrılardan kurtulmak isteyenlerin başvurduğu ameliyatsız bel fıtığı tedavisi otura ya da ayakta durma zorluğu çekenlere de uygulanmaktadır. İdrar tutmakta zorlanma, çabuk yorulma, iktidarsızlık gibi belirtilerle de kendini gösteren hastalık ameliyatsız bel fıtığı tedavi çalışmaları sayesinde giderilmesi amaçlanmaktadır. Aşırı kilonun da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi gerektiren durumlara yol açtığı bilinmekle birlikte ağır yük kaldırmak başlıca nedenler arasında gelir.
 

Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi çalışmaları beyin ve sinir cerrahı tarafından yapılacak kapsamlı bir muayene ardından değerlendirmeye alınmalıdır. Çünkü hastalığın ilk aşamalarında hasta istirahat ettirilerek de ağrılarından kurtulduğu için ameliyatsız bel fıtığı tedavisi uygulamaya gerek kalmayabilir. Ancak bu işlem hasta üzerinde fayda getirmediği teşhis edildiğinde başvurulan bel fıtığı tedavi çeşitleri sıcak ve soğuk uygulamalar yanında ultrasonik ısıtma ve elektrik uyarıları olarak sınıflanabilir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi amacı fıtıklı diskin neden olduğu sinir tahribatını azaltmak ve devamında omurgayı koruyarak hastayı eski hareket kabiliyetine döndürmektir. Bunların yanında ağrı kesici akım tedavileri, masaj, ultrason ve lazer gibi unsurlar da ameliyatsız bel fıtığı tedavi çeşitleri arasında yer almakta ve hastalık derecesine göre uygulanmaktadır.
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisinin Amacı

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi hiç kuşku yok ki hastayı eski sağlığına kavuşturmak adına yapılmakta ve var olan ağrıların giderilmesi hedeflenmektedir. Yöntemlerin gösterdiği farklılık bel fıtığı tedavi fiyatları üzerinde de etkili olan hastalık derecesi kapsamlı bir muayene ardından belirlenmekte ve tedavi aşamasına sonradan geçilmektedir. Ancak şu detayı da atlamamak gerekir ki Ameliyatsız bel fıtığı tedavi merkezi tarafından yapılacak işlemler devamında mutlaka dayanıklılığı arttıracak egzersizler ile desteklenmeli ve hastalık sırasına yaşana güç kaybını telafi edecek çalışma programları uygulanmalıdır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi içinde fiziksel egzersizlerin tedavinin önemli bir parçası olduğu unutulmamalıdır.
 
 
 
Top