Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi günümüzde yaygın olarak rastlanan ve çeşitli nedenler yanında genetik faktörler nedeni ile de ortaya çıkabilen bel fıtığı rahatsızlığı için uygulanmaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki hareketsiz yaşam tarzının günden güne artması ile birlikte bel fıtığı belirtileri de artmış ve ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları nedeni ile sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak tercih edilmektedir. Şayet idrar tutmakta sorunlar, ayaklarda düşme gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmamışsa ameliyat seçeneği taşıdığı riskler ve tedavi süresinin uzun olması nedeni ile en son seçenek olarak değerlendirilmeli ve öncelik mutlaka ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri olarak belirlenmelidir.
 

Bel Fıtığı Tedavisi Seçenekleri

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri hastanın tam kapsamlı muayenesi ardından elde edilecek sonuçlara göre belirlenmekte ve güncel teknolojinin tüm olanaklarından faydalanılmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri başında gelen epidural enjeksiyon doğrudan fıtığın bulunduğu sinir bölgesine uygulanmakta ve belin orta kısmından ve kuyruk sokumundan yapılan 3 aşamadan oluşmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi süresi boyunca ortalama 20 dakikalık seanslar halinde yapılan bu işlemin amacı hastayı en kısa sürede ağrılarından kurtarmaktır. Kortizon ya da lokal anestezik ilaçlar da yine ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasında yer alarak fıtığın durumuna göre hangi seçenek uygulanacağı seçilmektedir.
 

Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi merkezi tarafından hastanın yaşam kalitesini yükseltmek ve en kısa sürede sosyal ve iş hayatına geri döndürmek amacı ile yapılmaktadır. Bel fıtığı belirtileri ile sağlık kuruluşuna başvuran hastanın şikayetleri dinlenmesi ardından yapılan muayene sonucu karar verilen ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri elbette her bel ağrısı şikayeti ile gelen hastaya uygulanmaz. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yan etkileri ameliyat seçeneği ile kıyaslandığında çok daha az olmakla birlikte hastanın sosyal yaşamına çok daha hızlı ve sağlıklı şekilde katılımını amaçlar. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi fiyatları belirlenirken de esas alınan bu seçenekler hastanın onayı ile birlikte değerlendirilir.
 
 
Top