Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi hareketsiz yaşam tarzı, aşırı kilolar ve oturma bozuklukları gibi etkenler nedeni ile oluşan bel fıtığı rahatsızlığı karşısında uygulanmaktadır. Bazı özel durumlar dışında hastayı ameliyatın risk ve sonuçlarından korumak adına geliştirilen ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri hastayı en kısa sürede sosyal ve iş hayatına geri döndürmeyi hedeflemektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi başarı oranları incelendiğinde bu hedefe ulaşan hasta sayısının çok yüksek rakamlarda olduğu görülecek ve bu da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri hakkında tereddüt yaşayanlara yardımcı olacaktır.
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Avantajları

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi fıtık seviyesi tam kapsamlı bir muayene ardından belirlenmesi sonrası geçilen ve sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Şayet hastanın belinde düşme ya da idrar tutamama gibi ileri derecede bel fıtığı belirtileri göstermiyorsa ameliyatsız bel fıtığı tedavisi tercih edilerek en kısa sürede eski sağlığına kavuşabilmektedir..Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi avantajları içinde ise ilk sırada hastayı ameliyatın olası risk ve sonuçlarından koruması gelmekte ve en kısa sürede hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri son derece güvenli olup ameliyatlı tedavi ile kıyaslandığında risk ve sonuçları çok daha azdır.
 

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi merkezi tarafından yapılan söz konusu uygulama bel fıtığı durumuna göre farklı tedavi seçenekleri sunmaktadır. İlaçlı ameliyatsız bel fıtığı tedavisi genel hasta durumları çerçevesinde ele alındığında % 80 ile 90 oranında bir başarı yüzdesine sahiptir. Bu yöntemin sonuç vermediği durumlarda ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleri arasından fizik tedavi uygulamalarına geçilebilmekte ve 1 aylık bir dönem boyunca sürdürülmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi süresi boyunca hasta günlük hayatına devam edebildiği gibi belli periyodlardan oluşan seans aralıkları ile yapılmaktadır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri arasında gelen girişimsel yöntemler ise fıtığa neden olan hasarın doğrudan fıtık içine iğne yolu ile girilmesi ile yapılmaktadır.
 
Top