Bel fıtığı günümüzde sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen hastalıkların başında gelmekle birlikte artık herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yapılabilmektedir. Ortalama insan ömrüne sahip bir kişinin hayatının belli dönemlerinde bu rahatsızlık nedeni ile bel ağrıları çektiği düşünülürse ameliyatsız bel fıtığı tedavi yöntemleri sayesinde bundan kurtulması yaşam kalitesi adına da önemlidir. Oturma bozuklukları, aşırı kilo ve yaşam tarzı gibi etkenler sayesinde oluşan bel fıtığı nedeni ile günlük hayatlarına istedikleri gibi devam edemeyen hastalar için uygun olan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi fiyatları nedeni ile de tercih edilmekte ve giderek yaygınlaşan bir uygulama olarak tıp alanında kullanılmaktadır.

Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi cerrahi müdahale gerektiren yöntemlere göre risk oranı çok daha az olup hasta kısa sürede hayatına devam edebilmesi amaçlanmaktadır. Oluşan ağrıyı gidermek, ödemi ortadan kaldırmak ya da kaslarda oluşan spazmı çözmek adına yapılan ameliyatsız Ankara bel fıtığı tedavisi yöntemi durumun tam ve doğru analizi ardından ağrı kesici ve kas gevşeltici ilaçlardan destek alınarak yapılabildiği gibi sıcak-soğuk uygulamalarından da destek alınır. Ameliyatsız bel fıtığı Ankara tedavisi amacı doğrultusunda kuru iğne tedavisi etkili bir yöntem olarak başvurulmakta ve yumuşak doku ve kaslara steril iğneler aracılığı ile baskı yapılarak bel fıtığı ağrısı giderilmektedir.

Ankara Bel Fıtığı Doktorları

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ankara bölgesinde yer alan sağlık kuruluşlarında yapılmakla birlikte çeşitli görüntüleme cihazları bu tedavinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu sayede fıtığın yeri ve derecesi hakkında çok daha net bir bilgi edinilmesi sağlanmakta ve bu da başarı oranının artmasını sağlamkatadır. Ankara bel fıtığı tedavisi yapan doktorlar bu nedenle öncelikle hastanın bel bölgesinin gelişmiş görüntüleme cihazları ile tam bir görüntüsünün elde ederek değerlendirme yaparlar. Buradan çıkacak sonuca göre tedavi yöntemleri hakkında arar vermeleri çok daha kolay olur. Ayrıca fıtık derecesinin bu sayede çok daha net belirlenmeis ya da hasarlı bölgenin kesin yerinin tespiti tedavinin çok daha kısa ve etkili olması adına önemlidir.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemleri arasında kayropraktik tedavi yaygın olarak kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Omurga ve eklemlere hareket yeteneği kazandırmak adına bel ve sırt bölgesine el ile yapılan bu uygulama ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ankara tercih nedenleri arasında gelmektedir. Bel fıtığı oluşumu nedeni ile eklem, kıkırdak ve kasları onaracak özelliğe sahip sıvı enjektesi olarak da tanımlanabilecek proloterapi ise ameliyatsız bel fıtığı tedavi süresi boyunca gerektiğinde başvurulan yöntemler arasında gelmektedir. Geçerli ameliyatsız bel fıtığı tedavisi olarak yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem ise omurgadan ilaç karışımı içeren bir iğne ile girilerek yapılmakta ve bu sayede hasa sağlık kuruluşunda yatmaya gerek kalmadan kısa bir istirahat ardından hayatına devam edebilmektedir.
 

 

Top