Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi farklı nedenler ile ortaya çıkan boyun ağrılarının nedeni şayet bir fıtığa dayanıyorsa yapılmaktadır. Özellikle masa başı gibi uzun süre hareket etmeden yapılan işlerde görülen söz konusu rahatsızlık aşırı yük kaldırma ya da uzun süre bilgisayar ya da cep telefonu ekranına bakanlarda da rastlanmaktadır. Ancak Ankara boyun fıtığı tedavisi gerektiren durumlar yaşlılık nedeni ile de ortaya çıkabileceği gibi bazı ağrıların kireçlenmekle kaynaklı olabildiği de unutulmamalıdır. Bu nedenle tedavi seçenekleri masaya yatırılmadan önce mutlaka hasta uzman bir hekim tarafından muayene edilmeli ve tam teşhis sonrası gerekli adımlar atılmalıdır. 

Boyun Fıtığı Ankara Belirtileri

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi boyun bölgesinde yer alan disklerde meydana gelen hasar nedeni ile yapılmakla birlikte yukarıda belirttiğimiz üzere her ağrının da fıtık olmayacağını unutmamak gerekir. Kireçlenme ya da çeşitli nedenlerden kas ağrıları da boyun bölgesinde sorun hissettirmekle birlikte başın arka kısmından şakaklara doğru vuran ağrı boyun fıtığı Ankara belirtileri arasında en bilinendir. Bununla birlikte çok daha genç yaştaki kişilerde de rastlanan boyun fıtığı nedenleri araştırılmış ve düşük oranlarda olması ile birlikte bu rahatsızlığın genetik olabileceğini de ortaya koymuştur. Bu bölgeden başlayarak kol ve ellere doğru inen ağrı, el becerilerinde azalma elektriklenme gibi belirtiler de yine en bilinen belirtiler arasında yer almaktadır. 

Boyun Fıtığı Neden Oluşur?

Halk arasında bilinen adı ile boyun fıtığı olarak tabir edilen rahatsızlık tıp literatüründe servikal disk hernisi olarak tanımlanmıştır. Boyun omurları arasında bulunan bu bölgeye çeşitli nedenler ile binen basıncı yumuşatarak vücuda dağılımını sağlayan disklerde meydana gelen yırtılma veya kayma gibi durumlar sonucu başlayan ağrılar Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi yöntemleri ile giderilmektedir. Yaşlanmaya bağlı durumlarda disklerde meydana gelen kuruma bu bölgede şişme ya da yırtılma şeklinde sinir dokularına zarar verecek sonuçlara neden olmaktadır. Bununla birlikte çok daha genç yaştaki kişilerde de rastlanan boyun fıtığı nedenleri araştırılmış ve düşük oranlarda olması ile birlikte bu rahatsızlığın genetik olabileceğini de ortaya koymuştur. 

Boyun Fıtığı Tanısı Nasıl Konulur?

Ankara ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi hastalık belirtisi gösteren hastaların bu alanda uzman bir hekime danışması ardından yapılacak muayene neticesinde başlar. Bu aşamada hastanın tıbbi öyküsünü oluşturmak adına yaşam tarzı ve alışkanlıkları hakkında bilgi alınmakta ve ardından ağrının nedenini öğrenmek adına fiziksel muayeneye başvurulmaktadır. Ankara boyun fıtığı tedavisi tanısı konurken MR veya bilgisayarlı tomografi cihazlarından önemli destek alınmaktadır. Sadece ileri derecede hastalar için önerilen cerrahi yöntemler dışında kalan ameliyatsız Ankara boyun fıtığı tedavisi yöntemleri bu aşamada devreye girerek uygulanır. Fazla uzun süreli olmamak şartı ile yatak istirahati, çeşitli egzersiz programları yanında Boyun fıtığı Ankara tedavisi kayropraktik yöntemler ile de iyileştirilebilir. 
 
Top